"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eduard Vilde muuseum tähistab oma 70. sünnipäeva (0)
22. august 2016
Eduard Vilde muuseum

Eduard Vilde muuseum tähistab laupäeval, 27. augustil, oma 70. sünnipäeva lustaka kogupere päevaga "Vilde vana roosa maja"!

Sel päeval viib Vilde isiklikult lapsed Kadrioru pargi tuurile, ajaloolane Jaak Juske räägib Vilde-aegsest Tallinnast, avatud on õdus verandakohvik ja palju muud. “Et Vilde armastas igapäevaselt kõndida oma kodust Russalkani ja tagasi, mõtlesime, et pakume ka lastele võimaluse kirjanikuhärra sabas kaasa teha üks tervistav jalutuskäik ja avastada toredaid fakte Vilde-aegsest Kadriorust,” räägib muuseumi juhataja Kairi Tilga ideest teha lastepärane pargiekskursioon.

Ilusa ilma puhul saavad kõik proovida Vilde roosat maja maalida, majas sees saab aga läbida keeledetektiivi rada ja tutvuda 10 asjaga, mida Vilde muuseumis kindlasti peab nägema. Lisaks saab Väikeste kirjanike toas proovida Vilde kombel sulega kirjutamist.

Kell 15 on emadele-isadele muuseumis ajaloolase Jaak Juske loeng “Alutuskäik Vilde-aegses Tallinnas”.

Avatud on Kadrioru kõige õdusam verandakohvik ja Vilde muuseumi auhinnatud meenetega muuseumipoeke.

Igale lapsele kingituseks kõrrevuntsid J ja võimalus hr Vildega pilti teha. Sissepääs on muuseumipiletiga!

Kirjanikumuuseum avati 29. augustil 1946. aastal. Muuseum on Kadriorus järjepidevalt tegutsenud viimased 70 aastat. Kirjaniku maja missioon on hoida, arendada ja tõlgendada Vilde vaimset ja füüsilist pärandit.

Täpsem info SIIT.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.