"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
CAS jättis jõusse Vene parasportlasi Riosse mitte lubava otsuse (0)
23. august 2016
Scanpix

Spordi Arbitraažikohus (CAS) jättis teisipäeval jõusse Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee (IPC) otsuse mitte lubada Vene sportlasi septembris peetavatele Rio paraolümpiamängudele.

“Spordi Arbitraažikohus lükkas tagasi Vene Paraolümpiakomitee apellatsiooni, mis esitati IPC täitevnõukogu 7. augusti otsuse suhtes,” teatas Lausanne’is asuv kohus avalduses.

Venemaa ei esitanud “mingeid tõendeid, mis seaksid kahtluse alla faktid, millele IPC oma otsuses toetus”, seisis avalduses.

“Selle tulemusena kinnitati IPC otsus,” lisati teates.

IPC otsustas Vene paraolümpiakoondise paraolümpiamängudelt eemale jätta Venemaa riiklikult mahitatud dopinguprogrammi tõttu.

Vene spordiminister Vitali Mutko nimetas CAS-i otsust “poliitiliseks”. “See otsus ei kuulu õigusvaldkonda. See on rohkem poliitiline, kui õiguslik. Tagasilükkamiseks polnud mingit põhjust, aga see juhtus,” sõnas ta.

IPC juht Philip Craven on öelnud, et Venemaa “janu hiilguse järele iga hinna eest on tõsiselt kahjustanud kogu spordi ausust ja mainet”.

IPC toetus oma otsuses Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) sõltumatu raporti leidudele.

Kanada juuraprofessor Richard McClaren avaldas juulis WADA sõltumatu raporti, millest selgub, kuidas Vene dopingulaborid mätsisid riigi juhtimisel kinni dopingutarvitamise juhtumeid muuhulgas 2014. aasta Sotši taliolümpiamängudel kui ka 2013. aasta kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Moskvas.

McClareni sõnul toetas FSB Mutko käsul dopingutarvitamise kinnimätsimist Moskva ja Sotši dopingulaborites.

Vene spordiministeerium suunas, kontrollis ja teostas järelevalvet sportlaste analüüside tulemuste või dopinguproovide vahetamise üle FSB ja CSP (Vene sportlaste ettevalmistuskeskuse) aktiivselt osalusel ja kaasabil nii Moskva kui ka Sotši laboratooriumites, selgus raportist.

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) otsustas dopinguprogrammi tõttu Vene kergejõustiklasi Rio olümpiamängudele mitte lubada. Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) jättis Vene sportlaste olümpiale lubamise alaliitude otsustada.

Paraolümpiamängud peetakse Rios 7.-18. septembrini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.