"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Karilaid: Rosimannus loob valitsuse saamatuse varjamiseks sisevaenlast (5)
28. august 2016
Scanpix

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et Reformierakonna ühe ideoloogi, Rain Rosimannuse äsjane sõnavõtt Keskerakonna ja EKRE teemal on sisevaenlase ehitamine, eesmärgiga pisendada võimuliidu poliitikute edutust.

“Rosimannuse poolt võimule aidatud peaminister [Taavi Rõivas] ei ole sisuliselt aidanud lahendada ühtegi probleemi, vaid toonud neid juurde,” ütles Karilaid pressiteate vahendusel. “Haldusreformi vastuolud põhiseadusega, praamiliiklust lõhkuv korruptsioonijuhtum, miinuses haigekassa, erakordne segadus Estonian Airiga on näited, mis tõestavad Reformierakonna juhitud võimuliidu abitust. Loomulikult ei jää sealjuures muud üle, kui oma viha suunata Keskerakonna ja EKRE pihta, nagu võisime lugeda laupäevasest Postimehest.”

“Eesootavad presidendivalimised on esimene tõsisem test üle aastate, kas jääkeldrisse külmutatud ideed on võimalik tuua rahva ette või mitte. Juhul kui Reformierakond saab presidendivalimistel oma tahtmise, siis kogu senine poliitika kinnistub ja võimalike muutuste esitlemine jääb ainult Arvamusfestivali osalejate rõõmuks,” märkis Karilaid. “Kutsun kõiki teisi erakondi Keskerakonnaga kokku leppima, et saada Eesti stagnatsioonist välja.”

Karilaid peab Reformierakonna võimugarandiks president Toomas Hendrik Ilvest, kelle ametist lahkumine tekitab peaministripartei juhtides tema sõnul paanikat.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

eeskuju
30. aug. 2016 18:02
http://politikus.ru/v-rossii/83237-kto-vedet-v-gosdumu-deputatov-ugolovnikov.html Kriminaalid Venemaa Riigiduumas.
rahakott
28. aug. 2016 16:39
http://www.oleteadlik.ee/pangad-korporatsioonid-ja-riigijuhid-ehk-eestist-kaduvad-miljardid/
arvur
28. aug. 2016 14:32
arvan et palju parem debatt on tänaõhtune presidendidebatt TTVs. Jakko Väli on juba parem kui Kuusk. Ja teravam ka.
meelis
28. aug. 2016 13:50
keskerakonna
peavoolumeedia
28. aug. 2016 13:23
http://www.postimees.ee/3815761/priit-sibul-tanaohtune-presidendikandidaatide-debatt-etvs-on-piinlik-sundmus Sibul kirjutas, et algselt jõuti sinnani, et lähtuvalt ERRi nõukogu otsusest saavad debatis osaleda vaid hetkel registreeritud kandidaadid. Seega oleks debatist välja jäänud Siim Kallas ja Mart Helme. «Nüüd tegi keegi ERRis möönduse ja Kallas lubati debatti. Ma arvan, et see on hea ja mõistlik. Mis on naeruväärne ja isegi absurdne, et Helme jäi ikkagi välja. ERRi kohustus peaks olema kajastada presidendivalimisi ja kandidaatide vaateid terviklikult,» teatas riigikogu liige.