“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Venemaa tutvustab Raekoja platsil enda kultuuri lokulaudadega (1)
14. september 2016
ru.sputnik-news.ee

Venemaa kultuurifestival Feel Russia jõuab Almatõ, Viini, Müncheni ja Madridi kaudu nädalavahetusel Tallinna Raekoja platsile.

Festival “Tunneta Venemaad” tutvustab Vene kino ja fotokunsti, disaini, tantsu, teatrit ja muusikat. Tänavu sõidab festival läbi seitsme riigi – Kasahstani, Austria, Saksamaa, Eesti, Hispaania, Itaalia ja Kreeka ning seda on külastanud  juba üle  90 000 inimese. Kavas on kontserdid, filmiesitlused, näitused ja töötoad.  Tallinna Raekoja platsile jõuavad naaberriigi artistid 17. ja 18. septembril.

Vene Föderatsiooni kultuuriministri asetäitja Alla Manilova sõnul on vabaõhufestivali eesmärk pakkuda parimat eri kultuuridest.

“See on dünaamiline ja mitmežanriline festival,” sõnas Manilova. “Venemaa kultuur on ligikaudu kahesaja riigis elava rahvuse kultuuride sulam, mis ühisesse voolusängi valgudes moodustab otsekui võimsa jõe, milles on tohutu jõud.”

Manilova sõnul ongi festivali eripäraks selle mitmekesisus.

“Feel Russia pole üksnes väljapaistev kultuurifestival, vaid moe, disaini, uue meedia ning fotograafia kaasamine muudab selle kultuuri ja turismi lõimiva loometööstuse festivaliks,” sõnas Manilova . “See on eri valdkondi liitev projekt, mille tähtsamaid eesmärke on motiveerida inimesi Venemaad külastama.”  

Festival toob Raekoja platsil ja Hopneri majas 17.  ja 18. septembril kella 11 – 19 publiku ette naaberriigi rahvaste ajaloolise rikkaliku kultuuri kogu selle mitmekesisuses, folklooriansambleist menufilmideni. Festivali avab Moskva Kremli Spasski torni tähtsaim heli – lokulaudadest kellamängu kõla. 

Pealaval Raekoja platsil algab kontsertprogramm ansambli “Bis-Quit” esinemisega. Kuus noort virtuoosi on ühendanud vene rahvapillide kõla džässiga, pakkudes nii muusikalist huumorit kui säravat improvisatsiooni. Ansambel on juba saanud mitme rahvusvahelise konkursi laureaadiks ja selle kunstiline juht on Andrei Antipov.  Kell 14.20 ja 18.20 esinevad ansambli “Bis-Quit” kõrval Maria teatri ooperisolistid lüüriline sopran Karina Tšepurnova ja tenor Dmitri Koleuško.

Trummarite ansamblis “Mägede rütmid” astuvad Raekoja platsil lavale Põhja-Osseetia lapsed, kes on Euroopa lavasid edukalt vallutanud juba kaks aastakümmet.  Ka ballettmeister Aleksander Filippovi  1970. aastal loodud legendaarse rahvatantsuansambli “Kalinka” koosseisu kuuluvad tuntud tegijad nagu näiteks ansambli kunstiline juht  Natalja Levitskaja-Filippova.  Ansambel “FolkBeat” toob Raekoja platsi neli naissolisti, kes esitavad elektroonilises töötluses traditsioonilist slaavi polüfoonilist muusikat. Naaberriigi rahvuslike ansamblite kõrval teeb muusikat ka  “Väikeste Lõõtspillide Ühing”. 

Hopneri majas saab mõlemal päeval vaadata mängu- ja multifilme nagu näiteks populaarset animafilmi sarja “Maša ja karu”, mida näidatakse 25 keelde dubleerituna juba rohkem kui sajas riigis. Multifilmi toodab stuudio “Animakkord”. 

Hopneri majas on avatud veel Venemaa Geograafia Seltsi fotokonkursi “Kõige ilusam maa” parimate temaatiliste tööde näitus, mis pühendatud ürgse looduse kaitsele ja keskkonnasäästlikele eluviisidele.  Fotokonkursil osales 25 tuhat inimest ligi kahesaja tuhande tööga, vanim osaleja 98 ja noorim  nelja aastane. Saab näha ka mitmeid põnevaid näitusi nagu nt siidirätikute näitus, kus kunstnikel on õnnestunud rätikuist vormida ajalookroonika. Venemaa pealinna vanim riiklik nukuteater, Moskva nukuteater, toob lavale rahvaliku komöödia “Petruška”.

Loominguline ühendus “Venemaa kellad” korraldab Hopneri majas töötoa neile, kes soovivad iseseisvalt esitada mõne loo festivali sümboolseil lokulaudadel esitada. Rätikute kujundamise töötuba on mõeldud neile, kes soovivad avastada endas disaineri võimeid.

Tallinna järel jõuab kultuurifestival Ateenasse  ja Bolognasse.

Filmiprogramm Hopneri majas

17.09 kell 13 ja 18.09 kell 14.45

Kümme head fotograafi suunduvad Venemaa eri paikadesse oma parimat kaadrit tabama. Filmis jälgibfotograaf, ajakirjanik, purjetaja ja sukelduja Aleksandr Železnjak iga nende sammu. Tema eesmärk on Põhja-Osseetia ja praeguste osseetide esivanemate poolt mitme sajandi vältel kuristikesse ja lõhangutesse rajatud kogukondlikud tornid, mis võluvad tänini oma range iluga.

18. 09 kell 13.45

“Venemaa tipud. Elbrus.”

Kuidas on võimalik tõusta kolme ja poole tunniga Venemaa kõrgeimasse tippu, samas kui tavainimesel kulub mäe alistamiseks mitu päeva? Filmigrupp jäädvustas ebatavalise võistluse – kiirtõusu Elbrusele, mille põhjapoolsel nõlval  puudub igasugune taristu ning mugavused. Need on metsikud paigad, mis rabavad puutumatu loodusega.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kuidas keegi
14. sept. 2016 21:09
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/venemaa-rahvakunstnik-aleksandr-rozenbaum-kutsus-baltimaade-okupeerimise-eest-vabandama?id=75615473