"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Automaatne parkimine aitab vältida parkimistrahve ja säästa raha (0)
15. september 2016
Scanpix

EuroPark koostöös start-up ettevõttega Autlo pakub oma klientidele täiesti uut automaatset parkimislahendust, mida saab kasutada nutitelefoni rakendusega. Autlo mobiilirakendus alustab ja lõpetab parkimise iseseisvalt.

“Autlo abil astume järgmise sammu trahvivaba parkimise suunas,” rõõmustab EuroPark Estonia tegevjuht Karol Kovanen. “Eesmärk on pakkuda klientidele mugavat parkimisteenust ja soovime, et ei peaks sealjuures ühtegi parkimistrahvi tegema. Kui auto end ise õigesse tsooni parkima paneb, on välistatud unustamisest või auto numbri valesti sisestamisest tingitud trahvid. Lisaks säästab klient raha ka sellega, et parkimist ei saa peale unustada.”

Autlo rakendus jälgib telefoni ja auto Bluetooth ühendust. Kui ühendus kaob, alustatakse parkimist telefoni asukohas. Ühenduse taastekkimisel parkimine lõpetatakse. Autlo juht Kristjan Konks selgitab, et auto teeb ise kogu töö ära ja saadab mobiiltelefonile sellekohase teavituse. “Lahendus on riskivaba, kuna soovi korral saab esimese kolme minuti jooksul parkimistsooni muuta või parkimise tühistada. Ja äpp töötab ka siis, kui räägid samal ajal telefoniga.”

“Eesti on olnud maailmas mobiilse parkimise esirinnas,” lisas Kovanen. “15 aastat tagasi tuli turule mobiiltelefoniga parkimine, mis on saavutanud tänaseks ca 90% turuosa. EuroPark on alati investeerinud tehnoloogilistesse uuendustesse, mis teevad klientide elu mugavamaks. Nüüd saime koos Eesti iduettevõttega tuua välja parkimise uue põlvkonna – automaatse parkimise.”

Autlo rakendus on saadaval App Store´is ja Google Play´s.

Parkimise hind on parkla hinnakirja põhine, lisandub mobiilside operaatori tasu 32 senti parkimise alustamise eest. Maksta saab mobiiltelefoni arvega.

Et julgustada head lahendust proovima, annab EuroPark Autlo kasutajatele 50% soodustuse kõikides EuroParki väliparklates kuni aasta lõpuni.

EuroPark on suurim parkimisteenust osutav ettevõte Eestis. Tallinnas, Tartus ja Pärnus on kokku üle 16 000 parkimiskoha. EuroParki peamised tegevussuunad on parklate haldamine ja arendamine, liikluskorraldus ja parkimistehnika müük, äriplaanide koostamine ja projekteerimine ning tehniline nõustamine. EuroPark on sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte, mis toetab mitmeid Eesti spordi-, kultuuri-, heategevus- ja keskkonnahoiu projekte.

Autlo on Eesti start-up ettevõte, mis arendas välja maailmas teadaolevalt ainulaadse automaatse parkimise lahenduse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.