"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Päevakeskus Käo tähistas 20. juubelit (0)
16. september 2016
Albert Truuväärt

"Päevakeskus Käo on selle 20 aasta jooksul olnud pidevas arengus, kogu selle aja jooksul on loodud puuetega lastele ja täiskasvanutele uusi tegevusi ja teenuseid," ütles abilinnapea Merike Martinson.

“Selle eest on seisnud oma töösse alati hingestatult suhtuv ja särasilmne keskuse looja ja arendaja Merike Melsas koos oma empaatilise meeskonnaga.”

Vaata galeriid (15)

Kui päevakeskus Käo 1. septembril 1996. aastal tööd alustas, siis oli teenuse kasutajaid 14, tänaseks on neid juba 100. See tähendab, et keskus on pälvinud nii teenuse kasutajate kui ka lapsevanemate usalduse ja tunnustuse.

1999. aastal alustati päevakeskuses koostöös praeguse Tondi Põhikooliga lastele koolihariduse pakkumist. 2004. aastal avati esimene täiskasvanute keskus Pae tänaval, kus noortele täiskasvanutele on loodud tingimused nende ea- ja võimetekohaseks arenguks ja tegevuseks. Oluline saavutus oli, et päevakeskuse noored said osaleda kutseõppes. Töötati välja palju mahukaid õppematerjale ja läbiti täiendkoolitus koostöös Jyväskylä Ülikooliga.

2011. aastal avas keskus Käo Põhikooli, mis on tänaseks saanud juba viieaastaseks. 2012. aastal laieneti Maleva keskusesse Maleva tänaval, kus loodi päevakeskuse Käo kolmas üksus – keskus täiskasvanud teenusekasutajatele.

2013. aastal tunnustati päevakeskuse Käo tööd rahvusvaheliselt hinnatud EQUASSi kvaliteedimärgiga, tänaseks on kvaliteedimärk saadud juba kaks korda

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.