"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Moody's prognoosib Leedule 2,5-protsendilist majanduskasvu (0)
22. september 2016
Scanpix

Reitinguagentuur Moody's prognoosib Leedu selle aasta majanduskasvuks 2,5 protsenti, mis järgmisel aastal peaks tõusma 3,3 protsendini.

Moody’se hinnangul on Leedu majandustegevus paremini tasakaalustatud välismaise ja kodumaise nõudluse vahel, mis toetab majanduskasvu, ütles Moody’se analüütik Evan Wohlmann neljapäeval.

Leedu krediidivõimet toetab Moody’se hinnangul valitsuse eelarvepoliitika, tänu millele suudeti eelmisel aastal eelarvepuudujääk langetada 0,2 protsendile sisemajanduse koguproduktist (SKP). Leedu põhiprobleemiks jääb töötuse struktuur ja ebasoodne demograafiline areng.

Pikaajaline töötuse määr kahanes 3,3 protsendile, kuid noorte töötuse määr on suhteliselt kõrge ehk 16,5 protsenti.

Moody’s tõdes, et Leedu palkade kasv on pärast 2013. aastat edestanud tootlikkuse kasvu, ja hoiatas, et riigi rahvastiku kiire vananemine lisab aastani 2060 avaliku sektori kulusid umbes 2 protsenti SKP-st, mis paneb eelarve surve alla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.