"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Algas uluksõralistele peetava ajujahi hooaeg (0)
01. oktoober 2016
Scanpix

Laupäeval algas põdrale, metsseale, metskitsele ja punahirvele peetava ajujahi hooaeg, keskkonnaamet manitseb marjulisi ja seenelisi ettevaatusele.

“Laupäeval algab uluksõralistele peetava ajujahi hooaeg, mistõttu marjulistel-seenelistel ja teistel metsas uitajatel tasub jahile viitavaid hääli kuuldes rahulikult taanduda ning veenduda edasiste käikude ohutuses,” teatas keskkonnaamet, vahendas BNS. “Metsa minnes on soovitav kanda erksavärvilist riietust, et olla paremini nähtav eelkõige oma kaaslastele, kuid teatud situatsioonides ka jahimeestele.”

Ka tasub autojuhtidel sügisel asulavälisel teel liigeldes olla tavapärasest tähelepanelikum, kuna jahihooaeg, noorloomade vanematest võõrdumine ja loomade jooksuaeg suurendavad metsloomade teele sattumise võimalusi. Metslooma teele ilmudes tuleks kannatlikult oodata kuni loom koos võimalike, veel varjus olevate kaaslastega teelt lahkub. Eriti tähelepanelik tasub olla õhtul hämariku ja varahommikul koidu ajal, mil metsloomad on rohkem liikvel.

Maakondlike jahindusnõukogude kokkusaamistel kehtestatud 2016/2017. aasta jahihooaja küttimismahtude kohaselt võivad jahimehed lasta kuni 6427 põtra, 1336 punahirve ja 10 608 metskitse. Metssigade küttimismahuks on kinnitatud minimaalselt 18 272 metssiga, saavutamaks 2017. aasta veebruari lõpuks metssea asustustiheduseks maksimaalselt kaks isendit 1000 hektari jahimaa kohta. Nõue tuleneb sigade Aafrika katku leviku ohjamise strateegiast.

Jahieeskirja järgi kestab ajujaht põdrale 15. detsembrini, metskitsele 31. detsembrini, punahirvele 31. jaanuarini ja metsseale 31. märtsini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.