“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Tallinnas saab järgneval viiel aastal õppida bioanalüütikuks (0)
04. oktoober 2016
Scanpix

Tartu Tervishoiu Kõrgkool allkirjastas teisipäeval Tallinna haiglatega koostööleppe, et koolitada järgneval viiel aastal pealinnas bioanalüütikuid.

Tervishoiu kõrgkooli rektor Ulla Preeden selgitas pressiesindaja teatel, et kooli roll on ennekõike kvaliteetse hariduse andmine ning selleks võimaluste tagamine. “Koostöölepingu sõlmimisel haiglatega lähendame oma parimad teadmised ja oskused bioanalüütikute õppes lähiaastatel,“ sõnas Preeden. Lisaks avaldas ta lootust, et see lisandväärtus kooli ja tööandjate tihedast koostööst on nii eeskujuks, aga ka motivaatoriks kõrgkooli tulevastele õppuritele, vahendas BNS.

Ida-Tallinna Keskhaigla Diagnostikakliiniku õendusjuhi Evelin Märtsoni sõnul annab vähemalt kahel õppekaval avatav vastuvõtt esmakordse võimaluse Tallinnas ja Harjumaal elavatel noortel õppida bioanalüütikuks koduses keskkonnas. Märtson avaldas lootust, et kaks aastat vastuvõttu ja koolitamist Tallinnas leevendab kriitiliseks muutunud olukorda tervishoiuasutustes.

Bioanalüütikute ülesandeks on tervishoiuasutuste laborites koeproovide ja kehavedelike uurimine, et teha kindlaks organite, kudede, rakkude, molekulide ehitust ja funktsiooni ning mikrobioloogilist kooslust, mis võimaldab hinnata inimese terviseseisundit ja patsiendi ravikulgu.

Praegu on enam kui pooled töötavatest laborantidest erialase hariduseta, mitmetes haiglates on probleemiks bioanalüütikute kõrge vanus. Bioanalüütiku rolli laienemine, analüüside mahu suurenemine ning tehnoloogia areng eeldab samuti uusi erialaseid teadmisi ja oskusi, mida bioanalüütiku õppe läbimine annab.

Bioanalüütikuid koolitab ainukesena Eestis Tartu Tervishoiu Kõrgkool. Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tallinna Lastehaiglaga sõlmitud lepingu järgi avab ja korraldab kõrgkool Tallinnas 2017-2022. aastal bioanalüütikute õppe vähemalt kahele õppegrupile.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja nelja pealinna haigla koostöö sai alguse haiglate pöördumisega kõrgkooli poole, et ühiselt leida lahendus bioanalüütikute puudusele Tallinna haiglates.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.