"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Riik loob hädaabiandmete menetlemise andmekogu (0)
05. oktoober 2016
Scanpix

Siseminister viib neljapäeval valitsuse ette päästeseaduse ning politsei ja piirivalve seaduse muutmise eelnõu, et senise päästeinfosüsteemi asemel asutada päästeameti ülesannete täitmiseks päästeinfosüsteem ja häirekeskuse ülesannete täitmiseks hädaabiteate menetlemise andmekogu.

Kui alates tunamullu 1. novembrist võtab häirekeskus numbril 112 vastu kõik kiirabi-, pääste- ja politsei hädaabiteated, kuid neid menetletakse erinevates infosüsteemides, siis nüüd loob riik häirekeskuse juurde infosüsteem, kus töödeldakse nii kiirabi-, pääste- kui politsei hädaabiteateid ning ühtses infosüsteemis hallatakse kõiki reageerimise ressursse. See tagab elutähtsa abi kiirema kohalejõudmise hädasolijani, vahendas BNS.

Sellest eraldi jääb alles päästeinfosüsteem, mida edaspidi kasutab päästeamet oma ülesannete tõhusamaks täitmiseks. Päästeamet võib lisaks hukkunute andmetele hakata koguma ka päästesündmusel vigastatute andmeid, samuti hakatakse päästeinfosüsteemi kandma tuleohutusalase nõustamise ja ennetustöö infot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.