"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Simson: Rõivase kraaklemine on lühinägelik (0)
07. oktoober 2016
Scanpix

"Presidendivalimiste kõige piinlikumad hetked tulenesid justnimelt Reformierakonna rumalatest käikudest, sest Taavi Rõivas ei suutnud sisuliselt erakonda juhtida," ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson. 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson leiab, et Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase eilne esinemine Vikerraadio otse-eetris annab aimu tema lühinägelikust arusaamisest riigiasjadest ning näitab, kuidas Rõivas muretseb vaid iseenda positsiooni pärast. 
 
“Reformierakonna esimees Taavi Rõivas nimetas Keskerakonna siseelu poliitilisest kultuurist väljuvaks nähtuseks unustades samas arengud enda parteis. Tuletan Rõivasele meelde, et kõik presidendivalimiste ümber toimunu sai alguse Reformierakonna poliitilisest kultuuritusest, kus oma arrogantsuses kompromisskandidaadi leidmisest kuuldagi ei tahetud,” rääkis Simson, “presidendivalimiste kõige piinlikumad hetked tulenesid justnimelt Reformierakonna rumalatest käikudest, sest Taavi Rõivas ei suutnud sisuliselt erakonda juhtida.”
 
Simson rõhutas, et Kersti Kaljulaidi valimine kompromisskandidaadina presidendiks näitas, et Eesti poliitikas on Reformierakonna senine positsioon kõikuma löönud. “Üle pika aja ei saanud Reformierakond jõuga oma erinevaid plaane läbi suruda, mis poliitilise tasakaalu mõttes on väga hea sõnum kogu ühiskonnale,” ütles Simson.
 
“Peaminister ei peaks kindlasti tegelema oma sõnavõttudes Keskerakonna valijate halvustamisega. Ei maksa unustada, et Keskerakonna taga seisab neljandik Eesti inimestest ning nende kraaklev välistamine pole kindlasti peaministri poolt soliidne. See ei näita kuidagi, et peaminister oleks riigimees, kes hooliks kõigi Eesti inimeste tulevikust,” nentis Riigikogu Keskfraktsiooni juht Kadri Simson.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.