"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Koeru hoolduskeskuses algab hooldustöötajate tasemeõpe (0)
12. oktoober 2016
Scanpix

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool avab neljapäeval Järvamaal Koeru Hooldekeskuses hooldustöötajate töökohapõhise tasemeõppe.

Hooldustöötajate töökohapõhise tasemeõppe tellimist tingib vajadus kutseoskustega hooldustöötajate järele, teatas kõrgkool BNS-ile.

“Järva maakonnast võib varsti kujuneda meie uus statsionaarne õppekeskus,” ütles kõrgkooli kutseõppe osakonna juhataja Piret Tamme. “Oleme kaks korda koolitanud hooldustöötajaid Järvamaa haiglas ning kaks korda korraldanud koos Koeru Hooldekeskusega hooldustöötajatele konverentsi, nüüd alustame Koerus ka õppega.”

“Koolituse eesmärk on ühildada kooli erialased kompetentsid hooldekeskuse parima praktikaga, et säästa meie töötajate tervist, parandada hoolduse kvaliteeti ja klientide heaolu ning hoida kokku asutuses hooldustegevusteks vajaminevaid ressursse. Seega, kui meil on oskuslikud töötajad, kes teevad oma töös õigeid valikud, säästavad selle läbi nii töötegemiseks kuluvat aega kui hooldusvahendeid, siis jääb hooldajatel lõppkokkuvõttes rohkem aega oma põhitööks, et rahuldada paremini kliendi vajadusi ehk tegeleda kliendiga personaalselt. Lõpuks saab läbi õigete töövõtete kasutamise tekkiva majandusliku säästu kasutada ära töötasufondi suurendamiseks, et tõsta õigustatud ootuse alusel erialase kutsetunnistusega professionaalsete hooldajate palka,” ütles Koeru Hooldekeskuse juhataja Rünno Lass.

Töökohapõhist õpet rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Õppe seostamine tööturu vajadustega“ tegevuste “Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses sh õpetaja koolituse koolipraktika” ja “Kutsehariduse maine tõstmine, õpipoisiõppe laiendamine” raames. Õppekava nominaalne õppeaeg on kaks aastat ja õpingute üldmaht 120 Eesti kutsehariduse arvestuspunkti. Õppekava lõpetamisel omistatakse lõpetajale kutseõppe tasemeõppe õpingute lõpetamist tõendav lõputunnistus ja lõpetajal on võimalus lisaks taotleda viis aastat kehtiv hooldustöötaja neljanda taseme kutsetunnistus.

Juunis toimub Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli vastuvõtt hooldustöötaja erialale eestikeelsesse õppesse Tallinnas ning venekeelsesse gruppi Kohtla-Järvel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.