"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kallas soovib Nebokati süüdistuste arutamist erakonna juhatuses (0)
14. oktoober 2016
Scanpix

Reformierakonna auesimees nimetas erakonna peasekretäri Reimo Nebokati süüdistusi demagoogiliseks sildistamiseks ning teatas, et soovib nii süüdistust tema Kremli-meelsuses ja muid lahkarvamusi arutada erakonna juhatuses.

“On klassikaline demagoogiavõte – kui poliitik midagi ütleb, mis ei meeldi, siis sildistatakse ta kohe: kibestunud, solvunud, vihane, tige jne. See tähendab, põhjus on inimeses, mitte probleemides,” teatas Kallas reedel vastuseks Nebokati süüdistusele, vahendas BNS.

Kallas kinnitas, et ta ei ole pettunud selles, et ta ei saanud presidendiks, vaid selles, kuidas president lõpuks ametisse pandi. “Kersti Kaljulaidu toetan ma isiklikult igati ja soovina talle edu,” kinnitas Kallas.

“Teiseks väärivad nähtavasti lahti rääkimist väited erakonna toetusest minu kandidatuurile. Tõepoolest, ma nägin, kuidas mind toetas suur hulk erakkonna liikmeid nii fraktsioonis, juhatuses ja ka piirkondades. Ma olen nendele väga tänulik. See oli innustav. Kui aga oluline grupp erakonna juhtivaid liikmeid tegutseb kuni lõpuni valijameeste seas aktiivselt minu vastu, siis pole põhjust rääkida erakonna kui terviku ühtsest positsioonist ja tugevast toetusest,” ütles Kallas.

Süüdistust Kremli-meelsuses nimetas Kallas “kahtlemata ebatavaliseks”.

“Kas see oli mõeldud naljana? Kui ei, siis on tegemist erakordselt tõsise süüdistusega. Süüdistatav peab saama ennast kaitsta. Ka presidendivalimiste aspektid väärivad erakonna sisest arutelu,” ütles Kallas.

“Sellest lähtuvalt teen ettepaneku arutada süüdistust minu Kremli-meelsuses ja muid lahkarvamusi erakonna juhatuses minu osavõtul niipea, kui võimalik,” teatas Kallas.

Reformierakonna peasekretär Reimo Nebokat nimetas reedel kummaliseks erakonna auesimehe Siim Kallase kriitikat Reformierakonna aadressil ning soovitas Kallasel aeg maha võtta.

“Erakond toetas Siim Kallast nii riigikogus kui valimiskogus. Mõlemas sai Siim Kallas parima tulemuse ja tänas erakonda toe eest. Seetõttu on kummaline tema tänaseid väljaütlemisi lugeda,” teatas Nebokat erakonna pressiesindaja vahendusel.

“Mõistan inimlikult, et Siim Kallas on kibestunud, et ta ei saanud presidendiks. Ütleme siis nii, nagu asjad on – see oleks olnud võimalik vaid Edgar Savisaare juhitava Keskerakonnaga koostöös,” sõnas Nebokat. Ta märkis, et Reformierakond on välistanud koostöö Savisaarega juba 2007. aastast.

“Aga ometigi ihaldab pidevalt keegi seda sõprust Kremli-meelsuse esindajaga. Nimetades seda seejuures rahulolematuseks erakonna juhtimisega. See ongi see põhiline erimeelsus, pole ju ammu saladus, et Siim Kallas, Rein Lang ja mõned veel on Hundisilmal külalised olnud. Erakond seda ei poolda ja nii ka jääb,” sõnas Nebokat.

“Kui Siim [Kallas] sellega rahul ei ole või on pettunud Eesti rahva või valijameeste otsuses, siis soovitan tal kindlasti aja maha võtta, sest kibestumisega saab sündida vaid halbu asju ja ebaõnnestunud ütlemisi,” ütles Nebokat.

Reformierakonna praeguse juhtimise suhtes kriitiline erakonna auesimees Siim Kallas ei välistanud uue partei loomist, kirjutab Äripäev reedel. “See on keeruline asi. Ma ei taha öelda ka, et see täiesti välistatud on, aga on vara veel. Peab mõtlema,” ütles Kallas vastuseks ajalehe küsimusele uue erakonna loomise kohta.

Kallas lisas, et tema jaoks on hetkel võtmekohaks see, kuidas Reformierakond edasi liigub ja kas tunnistatakse suuri lahkhelisid erakonna sees või mitte. Palju sõltub erakonna hoiakust, kui sammutakse edasi ühtse perena, justkui kahte vastasleeri poleks eksisteerinud, siis see pole Kallasele vastuvõetav. “Üks suur seltskond mind ei tahtnud – see oli selge. Ja ka presidendivalimistel oli see ju selge. Kunagi varem pole seda olnud, et on mingi otsus ja nad ei lase ennast sellest segada,” sõnas Kallas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.