"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna vanim kutsekool tähistab täna oma 110. sünnipäeva (0)
14. oktoober 2016
Wikipedia

Täna tähistab üks Eesti vanimaid kutsekoole,  Tallinna Majanduskool, oma 110. aastapäeva. Majanduskool on läbi aastate kandnud erinevaid nimesid ning asunud erinevates hoonetes.  Tänaseks päevaks on Majanduskoolil enam kui 23 000 vilistlast. 

Tallinna Majanduskool on heaks näiteks, kuidas kutsehariduse profiil on Eestis muutumas just elukestva õppe suunas.

Riigikontrolli auditist selgub, et kutsehariduse lõpetanud täiskasvanutel on õpingute järgselt suurem palk, nad on tööturul konkurentsivõimelisemad ning tegelevad rohkem ka ettevõtlusega. Vastavalt Haridusministeeriumi tehtud uuringutele Tallinna Majanduskooli lõpetanu keskmine töine sissetulek umbes 13 protsenti suurem kui teistel kutsehariduse lõpetanutel. Iga aastaga leiab aina enam täiskasvanud spetsialiste tee kutsehariduseni, nähes just praktilises õppes kasu oma karjäärile. Eesti kutsehariduskoolide õppuritest kolmandik on enam kui 25- aastased. “Ka Majanduskooli õppurite keskmine vanus on 27 eluaastat ning vaadeldes vaid mittestatsionaarses vormis õppijaid, siis lausa 29 aastat,” selgitab direktor Triin Laasi. “Meie õppurite vanus varieerub 19 ja 61vahel, mis tähendab, et peame olema paindlikud ning arvestama kõigi elukestva õppe võimalustega,” lisas Laasi.

Samuti ilmneb Haridusministeerium uuringutest, et aina enam juba kõrghariduse saanud töötajatest suundub edasi kutsekoolidesse. Ka Majanduskooli 2016/17 sisseastumise statistikast nähtub, et enam kui kaks kolmandikku õpilastest on juba tööturul aktiivsed ning tulevad kooli, et ennast ametialaselt täiendada. Viiendikul Majanduskooli värsketest õpilastest on olemas juba kas bakalaureuse- või magistrikraad ja kahel kutseõppuril on varuks lausa doktorikraad.

“Majanduskooli eristab paljudest teistest kutseõppeasutustest erakordne paindlikkus. Loomaks õppimisvõimalusi väga erineva taustaga õppijaile, pakume me pea kõigil õppekavadel võimalust lisaks tavapärasele päevaõppele omandada eriala ka sessioon- ja õhtuõppe vormis. Nii anname teadlikult oma panuse selle heaks, et haridust saaks juurde omandada ka päevatöö ja pereelu kõrvalt,” räägib Laasi. Tagamaks nõudliku ning üha enam varasema õpi- ja töökogemusega täiskasvanud õppijaile ootuspärase ja kõrge kvaliteediga kutseõppe, on Majanduskool läinud seda teed, et kasutab suures mahus Eestis oma alal tuntud ja tunnustatud külalisõppejõude, kaasates iga-aastaselt lisaks põhikohaga õpetajatele veel ligikaudu 200 praktiseerivat eksperti otse tööturult. Kool on veendunud, et vaid nii saab tagada võimalikult ajakohase ja praktilise hariduse, mis annab tööturul lõpetajatele vajaliku eelise ja läbilöögivõime.

14. oktoobril tähistab üks Eesti vanimaid kutsekoole, Tallinna Majanduskool, oma 110. aastapäeva. Majanduskool on läbi aastate kandnud erinevaid nimesid ning asunud erinevates hoonetes. Tänaseks päevaks on Majanduskoolil enam kui 23 000 vilistlast. Sellel õppeaastal õpib koolis enam kui 1500 õpilast 15 erineval erialal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.