"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Noortenädal õpetab muusikaga edu tooma ja äriplaani koostama (0)
17. oktoober 2016
Scanpix

Noortenädal õpetab äriplaani koostama, kutsub disaini ja blogimise töötubadesse, disainiekskursioonidele ning muusikaettevõtluse päevale.

25.-29. oktoobrini kestev Tallinna noortenädal tutvustab koolivaheajal disaini ja ettevõtlikkust. Noortenädala peakorraldaja Marili Otstaki sõnul on disain kõikjal meie ümber – nii linnaruumis kui ka koduseinte vahel – ja selline mõtteviis võiks olla abiks igas elusfääris. “Minu jaoks on disain väga oluline,” ütles Otstak. “Selline mentaliteet kannab endas tegelikult edasiviivat energiat. Just see ongi see, mida me tahame oma programmiga noortele edasi anda.”

Viie päeva jooksul saab osa võtta äriplaani koostamise, disaini ja blogimise töötubadest, disainiekskursioonidest, muusikaettevõtluse päevast ning paljust muust. Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul arendab seekordne festival noortes ettevõtlikku meelt ja innustab tegelema neid tõsiselt huvitavate teemadega. “Iga hea asi saab alguse huvist ning pühendumisest,” lausus Kõlvart noortenädala teemat tutvustades.

Tahe mõtted ellu viia

“Ettevõtlikkus on hoiak, mis seobki endas nii huvi, loovat mõtlemist kui ka tahet oma ideid teoks teha,” ütles Kõlvart. “Disain pakub selleks suurepäraseid võimalusi, sest hea disain on kombinatsioon probleemipüstitusest, ideest ning funktsionaalsest lahendusest ehk kõik see, mida ettevõtlikkus eeldab.”

26. oktoobril kell 14 toimub kohvikus Sinilind muusikaettevõtlusele pühendatud üritus. Külas on tuntud muusikaprodutsent Karl Sirelpuu ning muusik ja ettevõtja Hando Jaksi, kes räägivad artisti karjääri ülesehitamisest, muusikaettevõtlusest ja muusikatööstusest, samuti muusiku-artisti suhtest. Üritus toimub inglise keeles ja vestlust juhib Liisa Lahtmets, korraldajaks linna noortenädala kauaaegne koostööpartner Noortebänd.

Mereakadeemias ja noortekeskustes

27. oktoobril kell 18 toimub kinos Sõprus töökeskkonna disanitöötuba, kus disainer ja konsultant Kristel Aimee Laur tutvustab töökeskkonda mõjutavaid trende. “Mulle on aktuaalne teema sisekujundus, sest praegu on mu elus suurimaks väljakutseks muuta väike eluruum oskuslikult ja funktsionaalselt mugavaks ning mõnusaks nii, et lisaks igapäevastele toimingutele oleks seal ka hea töötada,” ütles Otstak.

“Olen hakanud ka tööl juurutama omamoodi disainmõtlemist. Näiteks projektijuhtimisel ning ka ajaplaneerimisel on sellisest mõtteviisist palju abi – mulle meeldib luua toimivaid struktuure ning süsteeme. Oluline on alustada selgest probleemipüstitusest ning liikuda sihikindlalt käegakatsutavate lahendusteni.”

Noortenädala üritused toimuvad rahvusraamatukogus, mereakadeemias, linna noortekeskustes, kohvikus Sinilind jm. 27.-29. oktoobrini on sündmuspaigaks kino Sõprus.
———————

Ettevõtlikkuse foorum peetakse kinos Sõprus

29. oktoobril kell 15 toimub kinos Sõprus ettevõtlikkuse foorum, mis aitab enda algatatud ideid edukalt ellu viia. Nõu jagavad ettevõtluseksperdid ning inspireeriva õhkonna loob moderaator Harald Lepisk.
Tallinna noortenädal toimub tänavu üheksandat korda, selle peakorraldaja on linna spordi- ja noorsooamet. Info ja kava www.noortenadal.ee.

Noored võivad kandideerida Tallinna noortevolikogu liikmeks

14-26-aastastel Tallinn noortel on taas võimalus kandideerida linna noortevolikogu liikmeks.

Oodatud on aktiivsed noored, kes näevad end tulevaste arvamus- ja ühiskonnaliidritena ning soovivad panustada noorte elu edendamisse Tallinnas. Noortevolikogu kuuendasse koosseisu saab kandideerida 24. oktoobrini. Kokku on vaja 21 noort õpilaste, üliõpilaste ja noorteühenduste liikmete seast. Need, kes ei kuulu ühtegi nimetatud rühma, saavad kandideerida noorteühendustega koos.

“Noortevolikoguga liitumine avas minu senise elu kõige seiklusterohkema peatüki,” ütles noortevolikogu senine esimees Triinu-Liis Paabo (pildil). “Innustan kõiki Tallinna noori meie kollektiiviga liituma. Oleme ju Eesti riigi tulevik ning paari aastakümne pärast juhime ja mõjutame kodumaal toimuvat. Sestap ongi arukas mõelda kaugemale ja hakata varakult teadmisi ning kogemusi talletama, panustades samal ajal kodulinna ja noorte heaolusse.”

Kandideerimiseks tuleb täita ankeet, mille leiab Tallinna linna noortevolikogu kodulehelt www.tallinn.ee/noortevolikogu. Tallinna noortevolikogu on vabatahtlik ja poliitiliselt neutraalne osaluskogu, mis esindab ning kaitseb pealinna noorte huve, nõustades Tallinna volikogu ja linnavalitsust noori puudutavatel teemadel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.