"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kirikud panevad Aleppo pommirünnaku mälestuseks kellad helisema (2)
23. oktoober 2016
Scanpix

Helsingi Kallio kogudus tegi üleskutse kõigile, ka väljaspool Soomet asuvatele kogudustele helistada iga päev kuni 24. oktoobrini kell 17 kirikukelli, et mälestada Aleppo pommirünnakutes hukkunuid.

Ühtlasi avaldatakse kellade helistamisega omal kombel sümboolset ja vägivallatut protesti vägivalla ning sõjategevuse vastu Aleppos ja mujal Süürias. Üleskutsega on ühinenud juba ligi 200 kogudust Soomes ja mujal Euroopas, kus kõikjal helistatakse leinakelli igal õhtul kell 17 kohaliku aja järgi. Üleskutset on toetanud ka Luterlik Maailmaliit, kirjutab Eesti Kirik, vahendas BNS.

Eestis on kellade helistamine rahvuslikel tähtpäevadel tavapärane ja vastavalt kehtivale juhendile helistatakse kelli iga aasta 3. jaanuari hommikul kell 10.30, et meenutada vabadussõja lahingutegevuse lõppu. Samuti helistavad kirikud leinakelli 25. märtsi ja 14. juuni keskpäeval, et mälestada Siberisse küüditatuid. Erijuhtudel kellade helistamiseks võib anda korralduse meie kirikus peapiiskop.

“Seekordse üleskutse puhul annan vabaduse kogudustes iseseisvalt otsustada, kas soovitakse selle üleskutsega ühineda või mitte. Hoolimata sellest, kas kellade helistamisega ühinetakse, kutsun üles hoidma jumalateenistuste kirikupalvetes jätkuvalt eestpalves kõikjal sõjapiirkonnas elavaid ja vägivalla all kannatavaid inimesi, sealhulgas Süürias Aleppos,” märkis peapiiskop Urmas Viilma.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

luterlane
23. okt. 2016 21:38
https://www.radioislam.org/luther/index.htm
totaalne silmakirjalikkus
23. okt. 2016 16:48
Allahuakbarid lõikavad Süürias kristlastel kõrisid läbi ja nüsivad päid maha juba 2011. aastast ja näedsa viimaks luterused ärkasid? Kas häbi ei ole! Ainumas ilmalik riik sealkandis ja otse loomulikult tuleb see hävitada.