Ringkonnakohus tühistas Tartu maakohtu varasema otsuse ja mõistis a Kallaste linnavolikogu esimehele Fjodor Plešankovile rahalise karistuse.
Tartu ringkonnakohus otsustas tühistada Tartu maakohtu poolt tänavu 5. juulil Plešankovile mõistetud karistuse ja mõistis talle rahalise karistuse suurusega 200 päevamäära ehk 8600 eurot, teatas BNS-ile Tartu kohtute pressiesindaja. Muus osas jättis ringkonnakohus maakohtu otsus muutmata, vahendas BNS.
Plešankovi süüasjas esitasid apellatsioonkaebused nii süüaluse kaitsja kui ka ringkonnaprokurör Marge Püss. Prokurör palus Tartu maakohtu otsuse tühistamist süüdistatavale mõistetud karistuse osas, taotledes Plešankovile rahalise karistuse mõistmist 250 päevamäära ehk 10 750 euro ulatuses. Süüdistatava kaitsja palub maakohtu otsus tühistada oma kaitsealuse süüdimõistmises ja taotleb õigeksmõistva otsuse tegemist.
Tänavu juuli alguses tunnistas Tartu maakohus Plešankovi (68) süüdi korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadvas rikkumises eriti suures ulatuses ning mõistis talle rahalise karistuse 50 päevamäära ehk 2150 eurot. Menetluskulude katteks tuleb Plešankovil tasuda 682 eurot.
Kohus leidis, et kuigi ei saa Plešankovile ette heita samme, mis tehti Kallaste linna arendamiseks, ei saa ka kõrvale vaadata sellest, et süüdistatav oli samal ajal nii Kallaste linna volikogu esimees kui ka Kallaste Kaluri juhatuse liige ning on olemas seos linna ja Kallaste Kaluri huvide vahel. Kohtu hinnangul ei esitanud süüdistatava kaitsja kohtumenetluses asjaolusid, mis välistaks Plešankovi süüdimõistmise.
Prokuratuur süüdistab omavalitsusjuhti ametialase süüteo toimepanemises. Kriminaalasja materjalidest nähtub, et süüdistatav on ametiisik, samas on ta Kallaste linnas tegutseva AS-i Kallaste Kalur juhatuse esimees. Äriregistri andmetel on Plešankov parteitu.
Süüdistuse kohaselt, olles ametiisik, osales ja hääletas süüdistatav huvide konflikti olukorras Kallaste linnavolikogu istungitel otsuste poolt, mis olid muuhulgas seotud AS-i Kallaste Kalur kinnistutega. Kriminaalasja raames kogutud tõendid viitavad sellele, et ta rikkus toimingupiirangut üle poole miljoni euro ulatuses.
Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo
Üprus
28. okt. 2016 23:56