Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
FOTOD ja VIDEO! Tallinna Õpetajate Kodu sai täna nurgakivi (0)
31. oktoober 2016
Albert Truuväärt

"Tallinn toetab kooli- ja lasteaiaõpetajatele üürimaja ehitamisega linna jaoks vajalikke haridustöötajaid eluasemeprobleemide lahendamisel," sõnas abilinnapea Eha Võrk.

Vaata galeriid (15)

Tallinna abilinnapead Eha Võrk ja Mihhail Kõlvart asetasid Uuslinna tänav 3a kinnistule rajatavale Õpetajate Kodule nurgakivi.

“Uuslinna tänav 3a kinnistule rajatavasse majja on planeeritud kokku 75 korterit, neist 40 ühetoalised ja 35 kahetoalist,” ütles Võrk. “Korterid antakse üürile linna koolides ja lasteaedades töötavatele õpetajatele ja lasteaiakasvatajatele. Uuslinna tänav on logistiliselt väga heas asukohas ning sobib seega ka teistes linnaosades töötavatele haridustöötajatele.”

Võrk lisas, et Õpetajate Kodu saab olema parima võimaliku energiatõhususe ja taastuvenergia tehnoloogilise lahendusega, mis tähendab, et eesmärgiks on võimalikult madalad ülalpidamiskulud. Maja soklikorrusele ehitatakse lisaks panipaikadele ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lastele.

“Tallinn toetab kooli- ja lasteaiaõpetajatele üürimaja ehitamisega linna jaoks vajalikke haridustöötajaid eluasemeprobleemide lahendamisel,” sõnas Võrk. “Samaoodi oleme me Mustamäele munitsipaalelamu rajamisega leevendanud arstide ja õdede eluasememuret.”

Projekti kogumaksumus on 5,4 miljonit eurot. Ehitustööd lõpevad tuleva aasta augustis ja sisustatud korterelamu on valmis esimesi elanikke vastu võtma alates tuleva aasta oktoobrist.

Ehitustöid teostab Ramm Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ ning omanikujärelevalve teenust osutab Keskkonnaprojekt OÜ. Õpetajate Kodu kortermaja projekteeris AS Sweco Projekt, lisaks olid kaasatud Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna spetsialistid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.