"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Linna pilootprojekt "Sport Kooli" paneb noored liikuma (0)
02. november 2016
Scanpix

Kooliõpilaste liikumisharjumuste suurendamiseks ja erinevate spordialade tutvustamiseks on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet koostöös Tallinna Haridusametiga käivitanud pealinna koolides pilootprojekti "Sport Kooli."

Abilinnapea ja projekti idee autori Mihhail Kõlvarti sõnul näitab statistika, et nii linnas kui ka  riigis on loodud täiendavalt sportimisvõimalusi, ent sellele vaatamata on meie lastel ja noortel kehaline aktiivsus ebapiisav ja seda just tervise seisukohalt. “Kui maailma terviseorganisatsiooni hinnangul peaksid lapsed iga päev aktiivsemalt liikuma vähemalt ühe tunni, siis viimaste uuringute kohaselt liigub nii palju alla 20 protsendi Eesti lastest,” selgitas Kõlvart. “Linna käivitatud programm “Sport Kooli” on suunatud eeskätt 7-8 aastastele õpilastele, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tunnile täiendavalt ka liikumisharrastuse tunnis antud programmi raames. Meie eesmärk on  tekitada lastes huvi spordi ja liikumise vastu ning selleks pakume neile võimalust tutvuda erinevate spordialadega oma kooli juures ja seda kvalifitseeritud treenerite käe all. Ühtlasi on see hea võimalus spordiklubidele oma spordialade tutvustamiseks .”

Abilinnapea tõdeb, et kui sageli ei pruugi lapsed leida endale sobivat või meelepärast spordiala, siis antud projektiga saavad lapsed proovida erinevaid alasid ning loodetavasti leiab iga laps endale just selle õige. “Usun, et kui lapsel tekib varasest koolieast liikumis- või spordiharjumus, siis jääb see püsima ka edaspidiseks. Ka tippsportlaseks kasvatakse maast-madalalt ja sageli ei teatagi ette, kui kaugele ja kõrgele see liikumis- või spordipisik võib viia,” märkis Kõlvart. “Just selleks ongi projekt ellu kutsutud, et tekitada lastes liikumisharjumus ning mida nad saavad teha kõige mugavamal viisil ehk oma kooli juures.”

Programm kestab õppeaasta lõpuni ehk tuleva aasta juuni alguseni, hetkel on programmiga liitunud kuus pealinna kooli ja tutvustatakse 11 spordiala. Programmi kestvus on 31.10.2016  – 2.06.2017 ning see on jagunenud kolme perioodi: esimene periood kestab 31.10 – 22.12.2016, teine 9.01.17 – 17.03.2017 ja kolmas 27.03.17 – 02.06.2017.
 
Programmiga liitunud koolid on: Tallinna Järveotsa Gümnaasium (Järveotsa tee 31, Haabersti), Tallinna Humanitaargümnaasium (Koidu 97, Kesklinn), Tallinna Merivälja Kool (Heki tee 16, Pirita), Tallinna Läänemere Gümnaasium (Vormsi 3, Lasnamäe), Tallinna Südalinna Kool (Liivalaia 23, Kesklinn) ja Pirita Majandusgümnaasium (Metsavahi tee 19, Pirita).  
Esimesel perioodil tutvustatavad spordialad on kergejõustik, jalgpall, karate, kick-boxing, võistlustants, taekwondo, korvpall, saalihoki, vehklemine, sport chanbara ja maadlus. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.