"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
EKRE noored: Trumpi võit mõjutab sügavalt läänemaailma käekäiku (1)
09. november 2016
Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteliikumine Sinine Äratus teatas, et Donald Trumpi valimine USA presidendiks on ajalooline sündmus, millel on sügav mõju läänemaailma edasisele käekäigule.

Ühes Brexiti ja immigratsioonivastaste jõudude võimuletulekuga mitmes Ida-Euroopa riigis tähendab Trumpi võit rahvusluse tagasitulekut läänemaailma peavoolupoliitikasse, teatas EKRE noorteliikumine veidi enne USA presidendivalimiste tulemuste selgumist, vahendas BNS.

“Lõpuks on Eestil võimalik USA juhtkonnas näha oma ideoloogilist liitlast,” sõnas Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Seni Läänes valitsenud liberaalne globalism oli otseses vastuolus etnilise rahvusriigi põhimõttega. Trump on vihjanud, et Ühendriikide etnilise tasakaalu säilitamiseks on vaja peatada massiimmigratsioon kolmandast maailmast, ja see on suurepärane eeskuju ka Euroopale.”

Sinise Äratuse hinnangul on Eesti huvides tihe koostöö ja liitlassuhted Trumpi juhitud USA-ga. Liitlasriigina peaks Eesti pakkuma abi ka eesseisval USA lõunapiiri kindlustamisel illegaalsete immigrantide sissetungi vastu, leiab Sinine Äratus.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Õige
13. nov. 2016 10:59
Kui meie tahame,et meid abistataks sissetungivate vastu siis peama meie ka oma panuse nende piiride kaitsele andma.No näiteks 2 staabi ohviteriga siis 3 politsei töötajaga ja siis veel nelja tuld tõrjujaga