"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lastefond tähistab sünnipäeva heategevusliku protsendipäevaga (0)
12. november 2016
Scanpix

Järgmise nädala esmaspäeval annetavad mitmed ettevõtted 1,6 protsenti oma päevakäibest Tartu Ülikooli kliinikumi Lastefondile, mis tähistab oma16. sünnipäeva.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar väljendas heameelt, et Eestis leidub hulk heatahtlikke ettevõtteid, kes ei pea paljuks anda oma väike panus raskelt haigete laste toetuseks. “Eriti suur rõõm on näha osalejate seas mitmeid nimesid, kes lõid aktsioonis kaasa ka möödunud aastal,” märkis Saar.

Kampaaniaga kogutud annetussumma suunab Lastefond haigetele lastele hobu-, muusika-, füsio- ja tegevusteraapia pakkumiseks. Kogu oma päevakäibest annetavad 1,6 protsenti Lastefondile restoran Polpo, hotellid Pallas ja London, Tassikookide Tartu kohvik, Solarise keskuse Gustav Gastro Café, Magaziini Tartu pood, Gotsu, Ränduri pubi ning Looduspere.

Sõõrikukohvik aga toetab aktsiooni 16 protsendiga sõõrikute päevakäibest. Sama protsendi annab Uus apteek D-vitamiini toodete päevakäibest, Koduekstra teeküünlakomplektide päevakäibest ja Werner lahtiste trühvlite päevakäibest. Oma panuse heategevusse ja raskelt haigete laste aitamisse saavad anda kõik, kes just neis kohtades esmaspäeval sisseoste teevad või keha kinnitavad.

Protsendipäeva korraldab Lastefondi juba teist aastat. Möödunud aastal, mil fond tähistas oma 15. sünnipäeva, annetasid head ettevõtted raskelt haigete laste toetuseks kas 1,5 või 15 protsenti oma päevakäivetest.

Kes esmaspäeval heategevusaktsioonis osalevaid ettevõtteid külastada ei saa, kuid Lastefondi vahendusel siiski haigeid lapsi toetada soovib, saab teha ülekande SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.