“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Hiina Trumpile: kliimasoojenemine ei ole meie väljamõeldis (0)
17. november 2016
Scanpix

"Hiina ei saanud globaalse soojenemise "pettust" USA konkurentsivõime kahjustmaiseks välja mõelda, sest Trumpi enda vabariiklastest eelkäijad alustasid kliimaläbirääkimisi juba 1980ndatel," ütles Hiina asevälisminister Liu Zhenmin. Vaata ka videot, mis võtab kokku Trumpi murettekitavad seisukohad kliimamuutuste kohta.

Hiina asevälisministri Liu Zhenmini arvates kulub kliimamuutuseid Hiina väljamõeldiseks nimetavale Donald Trumpile ära õppetund USA ajaloost. USA vabariiklastest presidendid Ronald Reagan ja George H.W. Bush on mõlemad toetasid valitsusteülest kliimamuutuste paneeli globaalse soojenemise läbirääkimiste algatamisel, tehes seda enne, kui Hinna isegi läbirääkimistest teada sai, rääkis Liu ÜRO kliimakohtumisel ajakirjanikele.

Värskelt USA presidendiks valitud ärihai Trump teatas 2012 aastal Twitteris, et “globaalne soojenemine on Hiinlaste poolt loodud, et teha USA tootmine konkurentsivõimetuks”.

Hiina esindaja lükkab aga süüdistused ümber. “Kui vaadata kliimamuutuste läbirääkimiste ajalugu, siis need algatas esimesena IPCC vabariiklaste Reagani ja Bush seeniori toetusega hilistel 1980ndatel,” märkis Liu.

ÜRO Marrakechis toimuvatel kliimakõnelustel esindab USA-d John Kerry, kes aitas kaasa ka USA Pariisi leppe allakirjutamisele. “Kellelgi ei ole õigust teha miljardite inimeste eest otsuseid ainult oma ideoloogiast lähtudes,” ütles Kerry. “Kliimamuutused ei tohiks olla parteilubadus. See ei ole parteilubadus meie sõjaväele, ega ka meie luurele.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.