"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Elvas toimub meeleavaldus loomatsirkuste vastu (0)
20. november 2016
Scanpix

Organisatsioon Loomade Nimel korraldab pühapäeval Elva ajaloos esimese loomakaitseteemalise meeleavalduse, et protestida loomatsirkuse vastu.

“Loomade heaolu ei ole tsirkuses võimalik tagada ning nende dresseerimiseks kasutatakse sageli vägivalda,” ütles organisatsiooni pressiesindaja Anita Jürson. “Tartu ja Pärnu on lähiajal teatanud, et nemad enam metsloomadega tsirkuseid linna lasta ei kavatse. Elval on hea võimalus võtta eeskuju nendest kaasaegse mõtlemisega linnadest ja saada kolmandaks linnaks Eestis, mis säärasele julmale meelelahutusele “ei” ütleb.”

Meeleavaldajad kogunevad pühapäeval kell 15 Elva laululava juures ja edastavad linnavalitusele selge sõnumi, et loomatsirkused pole Elvas teretulnud. Elvat külastab parasjagu eksootilisi loomi kasutav tsirkus Zoo Impeerium, mille vastu on loomakaitsjad lähinädalatel meeleavaldusi korraldanud ka Tapal, Tartus ja Pärnus, vahendas BNS.

Zoo Impeeriumi etenduses osalevad nelja tõugu ahvid, rebased, husky koerad, roosa pelikan, kolm suurt krokodilli, okassiga, ninakarud, valged tuvid, kährikud ja tuhkrud ning koolitatud puudlid ja sebrad.

Eesti ja ülejäänud Euroopa liiguvad selle poole, et lõpetada loomade kasutamine tsirkustes. Eestis on kõne all metsloomi kasutavate tsirkuste keelustamine ning paljud riigid Euroopas on selle sammu juba astunud. Loomatsirkused on täielikult või osaliselt keelustatud näiteks Austrias, Belgias, Taanis, Rootsis, Soomes ja Tšehhis.

Ka Euroopa Veterinaaride Föderatsioon, sealhulgas Eesti Loomaarstide Ühing, soovitab keelustada metsloomade kasutamise rändtsirkustes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.