"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ringkonnakohtu otsus: loomapargi karuaedik peab olema põgenemiskindel (0)
22. november 2016
Scanpix

Alaveski loomapark peab karude aediku ümber ehitama nii, et elukate pääsemine sellest oleks välistatud, otsustas esmaspäeval Tartu ringkonnakohus, jättes muutmata halduskohtu asjakohase otsuse selle aasta veebruarist.

Ringkonnakohus jättis muutmata Tartu halduskohtu 15. veebruari otsuse, millega halduskohus ei rahuldatud loomapargi kaebust veterinaar- ja toiduameti (VTA) kontrollakti tühistamiseks, millega VTA tegi Aleveski loomapargile ettekirjutuse tagada aedikute piisavalt tugev ja kõrge tarastus ning konstruktsioonide hea seisukord, mis tõkestaks efektiivselt loomade põgenemise, vahendas BNS.

Seega peab karude aedik olema 3,5-4 meetri kõrgune ja selle ülaosas peab olema sissepoole kalduv eend. Elektrikarjus on soovitatav, kuid selle olemasolu iseenesest ei tähenda, et tara enda kõrgus võiks olla soovitatust madalam. Aia konstruktsioon peab olema piisavalt tugev ja viima miinimumini aia purunemise võimaluse olukorras, kus loom seda jõuga ründab.

Alaveski loomapark peab nõuetekohase aediku ehitamist kalliks ja otsib võimalusi karude andmiseks teistes riigides asuvatesse parkidesse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.