"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Rootsi kaotab järgmisel aastal päikeseenergialt maksud (0)
22. november 2016
Scanpix

Rootsi kaotab 2017. aastal päikeseenergia tootmiselt maksud, püüdluses jõuda 2040. aastaks täielikult taastuvenergiani, teatas Rootsi valitsus.

Päikeseenergia on hetkel riigi energiaturul vähese osatähtsusega, olles vähem kui 0,1 protsenti kogu energiatootmisest. Rootsi toetub peamiselt hüdroenergiale, mis moodustab energiatootmisest 39 protsenti ning tuumaenergiast, mis moodustab 36 protsenti kogu energiatootmisest.

Rahandusministeerium teatas, et päikeseenergia tootmine isiklikuks tarbeks saab olema täielikult maksuvaba ning elektritootjaid maksustatakse vaid 500 krooniga ehk 51 euroga megavatt-tunni kohta, mis on 98-protsendine vähenemine praeguselt tasemelt.

“See teeb kiired investeeringud võimalikuks,” ütles Rootsi rahandusminister Magdalena Andersson.

Ettepanek tuleb kinnitada Rootsi parlamendil ning Euroopa Komisjonil, mis üritab tõsta taastuvenergia osa Euroopa Liidu energiatarbimisest 20 protsendini.

Vastavalt oktoobris tehtund hinnangutele prognoositakse, et 100-protsendilise taastuvenergiani jõudmiseks tuleb päikeseenergia tootmist suurendada 5 kuni 10 protsendini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.