"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ka tuleval aastal maksab Tallinn pensionäridele ühekordset toetust (0)
25. november 2016
Scanpix

Lisaks ühekordsele toetusele 76,7 eurot aastas pakuvad mitmed Sotsiaal- ja Tervishoiuameti koostööpartnerid pensionäridele soodustusi. Näiteks saavad Tallinna eakad odavamalt prillid, ravimid, arvutiabi jms.

Tuleva aasta Tallinna linna eelarve eelnõus on kavandatud 7 026 035 eurot, et ka 2017. aastal jätkata pealinna pensionäridele ühekordse toetuse maksmist. Pensionäridele jäävad kehtima ka erinevate firmade poolt pakutavad soodustused

Tallinna linn on juba aastaid maksnud pensionäridele hinnatõusu kompenseerimiseks ühekordset toetust 76,7 eurot aastas. Pensionilisa määratakse vanadus- ja töövõimetuspensioni saajaile ning täisealistele rahva- ja toitjakaotuspensioni saajaile tingimusel, et toetuse taotleja on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linna elanik vähemalt aasta enne toetuse taotlemise aasta 1. jaanuari ning on kantud riiklikku pensionikindlustuse registrisse.

Taotlemisõigus on kaks kuud (sünnikuule eelnev ja sünnikuu). Toetuse maksmise kord näeb ette, et toetust ei saa taotleda pensionile jäämise aastal. Avalduse peavad esitama ainult esmakordsed taotlejad. Lisaks saavad pensioniealised Tallinna kodanikud ka mitmeid soodustusi erinevatelt firmadelt. Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti koostööpartnerid pensionilisa soodustuse pakkumisel 2017. aastal on:

Pharma Holding OÜ (Südameapteek) rakendab soodustust kõigilt apteegis müüdavatelt kaupadelt, välja arvatud soodusretseptiga müüdavatelt ravimitelt. Soodustuse andmisel vähendatakse kauba hinda 10% igalt ostult, kuid mitte rohkem kui 5 euro ulatuses kalendrikuus (60 eurot kalendriaastas). Tallinlased saavad pensionilisa soodustust ka teistest üle Eesti asuvatest Südameapteegi apteekidest. Koduleht: http://südameapteek.ee/.

Osaühing EUROAPTEEK rakendab soodustust kõigilt apteegis müüdavatelt kaupadelt, välja arvatud soodusretseptiga müüdavatelt ravimitelt. Soodustuse andmisel vähendatakse kauba hinda 10% igalt ostult, kuid mitte rohkem kui 5 euro ulatuses kalendrikuus (60 eurot kalendriaastas); Tallinlased saavad pensionilisa soodustust ka teistest üle Eesti asuvatest Euroapteegi   apteekidest. Koduleht: http://www.euroapteek.ee/.

FORTUNA OPTIKA OÜ rakendab pensionilisa soodustust saaja nimele välja kirjutatud prillide müügil. Fortuna Optika prillipood asub Solarise Keskuses, Estonia pst. 9 (Tel: 614 00 47). Tallinlased saavad pensionilisa soodustust üle Eesti asuvatest Fortuna Optika prillipoodidest (Tartus, Narvas, Jõhvi ja Viljandis). Koduleht: http://optiumgrupp.ee/fortuna-optika/.

Larseq Consult osutab venekeelset arvutiabi teenust (arvutite hooldus, parandus ja andmete kopeerimine/taastamine) kliendi kodus fikseeritud hinnaga 20 eurot (tavahind 25 eurot) ühe teenuse väljakutse kohta. Osaühing Larseg Consult kontaktisikuks on: Sergei Grigorjev, tel 5200141, e-mail sergei@etoprosto.eu. Koduleht: http://etoprosto.eu/

BCA Autoekspert OÜ annab soodustust pensionilisa saajale, kes on kantud auto registreerimistunnistusele auto omanikuna või vastutava kasutajana. Soodustuse andmisel vähendatakse auto kere- ja värvitööde ning hooldus- ja remonditööde hinda 10%. Autorendi ja puksiiriabi teenuse puhul alandatakse hinda samuti 10%. BCA Autoekspert annab soodustust oma Tallinna teenindustes aadressil: Telliskivi 57D ning Jõhvis asuvas teeninduses aadressil: Narva mnt 36. BCA Autoeksperti infotelefon: 6 157 987. Koduleht: http://www.bcaeteh.ee/.

BestEst Invest OÜ (Rehvikaubamaja) annab soodustust pensionilisa saajale, kes on kantud auto registreerimistunnistusele auto omanikuna või vastutava kasutajana. Soodustuse andmisel vähendatakse  rehvide müügi hinda 5%,  rehvivahetustööde hinda 20% ja autovaruosade müügihinda 30%. Rehvikaubamaja annab soodustust oma Tallinna kaupluses ja teenindustes aadressil Peterburi tee 46. Tööaeg E-R 8.00-18.00. Rehvikaubamaja infotelefon: 6 139713. Koduleht: http://www.rehvikaubamaja.ee/

Infotark AS (Büroomaailm) annab pensionäridele hinnasoodustust 5% kõigilt poes müüdavatelt kaupadelt (kontoritarbed, bürootehnika, bürootehnika kulumaterjalid ning büroomööbel), välja arvatud soodushinnaga müüdavatelt toodetelt, teenustelt ja kinkekaartidelt. Büroomaailmal on Tallinnas 3 kauplust (Peterburi tee kauplus (Peterburi tee 92E); Tondi kauplus (Pärnu mnt 139C/1) ja Kadaka kauplus (Kadaka tee 56B). Tallinlased saavad pensionilisa soodustust ka teistest üle Eesti asuvatest Büroomaailma kauplustest (Tartus, Pärnus, Narvas, Jõhvis ja Valgas) ning ka e-poest (eeldusel, et isik on esmakordselt kauplusesse pöördunud ja registtreeritud soodustuse saajana). Koduleht: http://www.byroomaailm.ee/.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.