"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Valgas toimub jõuluvanade ülemaaline konverents (0)
26. november 2016
Scanpix

Lõuna-Eesti Jõuluvanade Ühendus ja Valga linnavalitsus korraldavad nädalavahetusel ülemaalise jõuluvanade konverentsi, mis sedapuhku toimub juba 16. korda.

Jõuluvanad saabuvad rongiga üle Eesti Valga linna jõuluvanade konverentsi pidama. Kokku on tulemas 30-40 jõulutaati-memme. Kõige kaugemalt saabuvad jõuluvana Ukko Soomest ja tulemata ei jää ka jõulutaat Rootsist. Jõuluvanasid võtab raudteejaamas vastu Valga linnapea Kalev Härk.

Vaksalihoones antakse pressikonverents ja peetakse nõu tähtsatel jõuludega seotud teemadel. Lõuna-Eesti Jõuluvanade Ühenduse juhatuse liikme Enn Tobre sõnul on selle aastal konverentsi üheks mureteemaks põhjapõtrade ületoitumine ning veel peetakse aru, kas ei võiks Rail Balticut Eestis rajada hoopis ringteena.

Pärast nõupidamist liiguvad jõuluvanad paraad-rongkäigus raudteejaamast Valga kesklinna. Kaksiklinnale kohaselt liiguvad jõuluvanad koos linnarahvaga Eesti-Läti piirile, kus kohtutakse Valka linnarahva, linnapea ja Läti jõuluvanadega. Piiril antakse lätlastele üle nii soojad tervitused kui ka kingituseks kaasa võetud jõuluvalgus. Vaadatakse Valka vahvaid tantsulapsi ja uuritakse, kui pikk on Läti jõulutaadi habe.

Enne paksus metsas toimuvale salajasele nõupidamisele suundumist põigatakse läbi ka Tsirguliina laste juurest, kus süüdatakse jõulukuusel tuled. Konverentsi teisel päeval osalevad jõuluvanad koos linnarahvaga Valga Jaani kirikus toimuval esimese advendi perejumalateenistusel, millest Eesti Televisioon teeb otseülekande. Pärast teenistuse lõppu minnakse ühiselt Valga jõulupuu tulesid süütama.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.