"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Riibe: Reformierakond tegi Keskerakonnale kingituse (1)
01. detsember 2016
Taavi Pukk

Reformierakond langetas valimisiga ummisjalu! Tegelikult on ju olnud kogu aeg olemas kõik võimalused noorte kaasamiseks ja nendega arvestamiseks, kuid see on jäänud nende samade erakondade endi soovi taha," ütles Keskerakonna noortekogu endine esimees, Lasnamäe linnaosavanema asetäitja Jaanus Riibe  

Keskerakonna noortekogu endine esimees, Lasnamäe linnaosavanema asetäitja Jaanus Riibe osales täna noorte infomessil “Teeviit” peetud debatil, kus rõhutas, et kiirustatud korras tehtud valimisea langetamisega võis teha Reformierakond hoopis endale kahju ja Keskerakonnale teene.

“Pole saladus, et Reformierakonda kannustas valimisiga langetama soov kallutada valimistulemusi Tallinnas enda kasuks, kuid hetkel tundub, et nii nagu neil ebaõnnestus võimule saamine volikogu liikmete arvu suurendamise abil, nii läheb ka valimisea langetamisega — sellest võidab pigem Keskerakond,” prognoosis Riibe, “vähetähtis pole ka see, et Keskerakonnal on uus ja noorte seas populaarne juht, peaminister Jüri Ratas, mistõttu võib oodata paljude eesti – ja venekeelsete noorte koondumist just Keskerakonna taha.” 

 “Usun, et noored on targad ja kasutavad järgmistel valimistel õigust hääletada, kuid nad saavad ka aru, et sellel kõigel on juures tugev populismi maik. Euroopa praktika on üldjuhul olnud selline, et alaealistele uute kohustuste kui ka õiguste panemisel ollakse ettevaatlikud,” sõnas Riibe, 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

mart
2. dets. 2016 10:54
Asjalik, sest nii ongi!