"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Arvo Sarapuu: Tallinna eelarve kasvab 10% (2)
02. detsember 2016
Scanpix

"Tallinna eelarve on tuleval aastal juba üle 600 miljoni ehk kasvab 10%. Võrdluseks, et Eesti omavalitsuste eelarve kokku on 1,6 miljardit ehk Tallinna käes on rahast üle kolmandiku," sõnas abilinnapea Arvo Sarapuu. 

Sarapuu selgitas Tallinna TV uudistesaates “Täna+”, et investeeringute maht on tuleval aastal 166 miljonit, põhiliselt läheb raha ühistransporti, haridusvaldkonda ja teedesse. “Tuleval aastal toimub teedes väga suur murrang,” lubas Sarapuu.

Kui tänaseks veereb Tallinnas üle 400 bussi, neist 200 on soetutud uue või vähekasutatuna, soetab linn tuleval aastal lisaks veel 50 bussi. Selleks on eelarves 25 miljonit. “Busside kvaliteet on Euro 5, Euro 6 ehk sõiduki väljalaske toru juures võib võileiba süüa ja häda pole midagi. Busside istmed on mugavad ja puhtad. Küsitluse järgi on 86% inimestest Tallinna bussidega väga rahul.”

Hariduse eelarve kasvab uuel aastal 80% ehk 30 miljonit. “Selle eelarvega on rahul koolijuhid, õpetajad, õpetajaabid, nende palk tõuseb üle 4%. Ka kultuuri- ja sporditöötajad. Sellesse valdkonda panustame üle 10 miljoni euro. Remondiks saavad raha kolm kooli, asukohaga Läänemere tee 31, Vana-Kalamaja 9 ja Pääsküla Gümnaasium. Koidula 23 ehitatakse väga ilus lasteaed. Linna laenukoormus on 44%, lubatud on 60%. Laenu võtame selleks, et lubatud objektid ilusti valmis teha.”

Sarapuu rõõmustas selle üle, et linnavolikogu saadikud on teinud endale üsna selgeks, mis linnaosades toimub ning seepärast on muutunud ka eelarve menetlemise laad. “Volinikud esitasid asjalikke ja detailseid küsimusi. Hea on ka see, et eelarve said läbivaadata ja sellesse ettepanekuid teha halduskogud.”

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ja
5. dets. 2016 10:34
palju kasvas tallinlase eelarve?
hooldus
4. dets. 2016 14:49
Välismaal elavad isikud peaksid tellima koduhoolduse erasektorist, mitte parasiteerima maksumaksja rahal Koduhooldust saavad Tallinnas põhiliselt need eakad, kel lapsed elavad kusagil kaugemal ega pääse ise oma ema või isa hooldama. Kui aga linnaosal on võimalust, saavad koduhooldust taotleda ka need inimesed, kellel on lähedased olemas. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/uks-hooldustootaja-teenindab-tallinnas-paeva-jooksul-keskmiselt-viis-klienti?id=65902524