"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uuest aastast läheb pensionite ja hüvitiste kojukanne ligi poolteist eurot kallimaks (5)
09. detsember 2016
Scanpix

Riiklike pensionide ja sotsiaaltoetuste ühe kojukande hind on järgmise aasta 1. jaanuarist 6,60 eurot. Muutub ka pensionide, toetuste ja hüvitiste kojutoomise kuupäev - uus väljamakse periood on 5.-12. kuupäevani. Inimestele, kellel väljamaksu kuupäev muutub, teatab uue kuupäeva Omniva.

Sotsiaalkindlustusameti ja töötukassa ühishanke riiklike pensionide, toetuste ja hüvitiste kojukande teenuse osutamiseks võitis Omniva ja seoses sellega muutub uuest aastast kojukande hind ja väljamakse kuupäev, vahendas BNS.

Riiklike pensionide ja sotsiaaltoetuste ühe kojukande hind on järgmise aasta 1. jaanuarist 6,60 eurot, teatas sotsiaalkindlustusameti pressiesindaja reedel BNS-ile. Muutub ka pensionide, toetuste ja hüvitiste kojutoomise kuupäev – uus väljamakse periood on 5.-12. kuupäevani. Inimestele, kellel väljamaksu kuupäev muutub, teatab uue kuupäeva Omniva.

Sotsiaalkindlustusameti finantsjuhi Margus Pärna sõnul puudutab muudatus neid pensioni, toetuse või hüvitise saajaid, kes tellivad raha kojutoomise oma kulul. „Neid inimesi on küll aasta-aastalt jäänud vähemaks, sest enamus meie klientidest saavad rahad pangakontole. Neid, kes raha koju tellivad on ligikaudu 6000,“ ütles Pärn.

Viimasel kahel aastal oli teenuse hind 5,25 eurot ja väljamakseperiood 5.-15. kuupäevani. Pärna sõnul ei ole ükski hinnatõus, ükskõik kui suur või väike see on, kliendile kunagi meeldiv uudis. „Üks soovitus on lasta hüvitised kanda pangakontodele, sellisel juhul ei pea saaja midagi maksma,” sõnas ta.

Liikumistakistusega inimestele või neile, kes elavad hajaasustusalal ja kellele pangateenus on raskesti kättesaadav, viiakse pensionid, toetused ja hüvitised koju tasuta ka uuel aastal. Taotluse vorm on kättesaadav sotsiaalkindlustusameti koduleheküljel.

Uus kojukande teenuse leping jõustub 1. jaanuaril ja kehtib kaks aastat.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Germaanile
9. dets. 2016 11:23
Asi on selles , et raha on vaja vanametalli kokkuostmiseks.Meie valitsuses on ju kõik kõvad sõjamehed , kes pole sõjaväski teeninud aga muudkui hauguvad.
Germaan
9. dets. 2016 10:59
Miks need Eesti tariifid peavad olema maailma kallimad? Just saabus kiri Saksamaalt - mille peal mark 0.90€. Aga kui kallis on saatmine meilt välismaale? Või võrdleme näiteks elektri võrgutasu, mis Eestis on võrreldes sakslastega koguni 10x kallim! Samal ajal teenivad meie pangad maksuvaba kasumit 3 miljonit päevas.
elmar
9. dets. 2016 10:48
Röövitakse edasi nahhaalselt vaeseid.Häbi keskerakond.Teie seal praegu olete samasugused nagi reformipätid
ants
9. dets. 2016 10:22
Mitte midagi ei muutu.Räägitakse et on vaja palku tõsta , muidugi on vaja.Öelge , aga kuidas peab pensionär , inimene , kes on eluaeg riigi hüvanguks tööd teinud , ära elama 300 euroga.Siin karjusid simsonid ja ratased , et on vaja pensione ruttu tõsta.Nüüd aga kui saadi võimule , ollakse sellekohapealt vait , veelgi hullem , ronitakse häbematult vaese pensioneri taskusse. Mõeldamatu. Häbi. Olen täiesti kindel , jätkub sama vaeste röövimine. Olen selle tiiva keskerakonnas pettunud. Sellepärast astun keskerakonnast välja.
Pensionär
9. dets. 2016 09:42
AGA MILLAL ME HAKKAME SAAMA INIMVÄÄRSET PENSIONI. Sellest juttu ei tehta millegi pärast. Viimati tõstis pensioni E.Savisaar, kui ta oli koos S.Kallasega valitsuses peale rasket rahva jaoks Laari valitsemisaega. Ega noored valitsejad vanadest ei hooli . Kojukanne peaks ka hoopis tasuta olema.