"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Julianus Inkasso avaldab maksehäireregistrites võlgade kohta ebatõeseid andmeid (0)
18. detsember 2016
Scanpix

Eesti Õigusbüroo koondab inimeste nõudeid, et esitada järgmise aasta alguses ühine hagi Julianus Inkasso vastu – pühapäevase seisuga on nõude esitamise soovi avaldanud enam kui 250 inimest.

Inkassoabi kaubamärgi all tegutsevale Eesti Õigusbüroo OÜ-le on oma nõude esitamise soovist teada andnud 253 inimest. Ühishagi esitatakse aga alles 1000 inimese registreerumisel. Ühishagi aluseks on Eesti Õigusbüroo teatel asjaolu, et Julianus Inkasso avaldab erinevates maksehäireregistrites inimeste võlgade kohta valeandmeid. Hagis nõutakse valeandmete levitamise lõpetamist ja tekitatud kahju hüvitamist, vahendas BNS.

“Inkassoabi on oma tegevuse käigus saanud teavet selle kohta, et Julianus Inkasso avaldab süstemaatiliselt maksehäireregistrites võlgade kohta ebatõeseid andmeid ning samas keeldub inimeste pöördumisele vastamast ning väidetavate võlgade kohta selgitusi andmast,” ütles Inkassoabi tegevjuht Artur Fjodorov. “Seadusest tulenevalt on isikul õigus nõuda enda kohta valeandmete levitamise lõpetamist ja sellega tekitatud kahju hüvitamist.”

Fjodorovi sõnul tuleks endast teada anda kõigil, kes soovivad hagiga ühineda. Täpsem info kavandatava ühishagi kohta on Inkassoabi.ee kodulehel.

Inkassoabi keskendub seni ilma õigusabita jäänud inimeste toetamisele ja nõustamisele väikese tasu ehk 30 euro eest juhtumi kohta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.