"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme Kalju juhatuse liige peeti kupeldamises kahtlustatavana kinni (3)
20. detsember 2016
Scanpix

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse ametnikud pidasid esmaspäeval kinni seitse meest ja ühe naise, keda on alust kahtlustada kahe Tallinnas tegutseva bordelli töö korraldamises ja juhtimises. Meedia andmetel on kinnipeetute hulgas ka jalgpalliklubi Nõmme Kalju juhatuse liige Tanel Aavik.

Põhja prefektuuri kinnitusle on kinnipeetutele lisaks esitatud kahtlustus kuritegelikku ühendusse kuulumises. Tegemist oli paar aastat tagasi alustatud kriminaalmenetluse raames läbiviidavate esimeste avalike menetlustoimingutega, mille käigus peeti kinni kuriteos kahtlustatavad ning otsitakse läbi nendega seotud elukohad, tööruumid ning nende kasutuses olevad sõidukid. Eeluurimise ajal kogutud tõendid annavad alust arvata, et esmaspäeval kinni peetud kahtlusalused korraldasid Tallinnas Ristiku tänaval ning Liivalaia tänaval tegutsenud bordellide tööd vähemalt 2009. aasta lõpust praeguseni.

Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juhi Leho Lauri sõnul on Ristiku tänaval tegutsenud bordelli näol tegemist ühe viimase klassikalise lõbumajaga Tallinnas, kus klient võis endale tüdruku valida ja siis suunduda temaga kõrvalasuvasse hostelisse. “Enda keha müümine on seaduslik ning prostituudid pakkusid Ristiku põigus asuvas baaris oma teenuseid avalikult juba aastaid. Seaduse mõistes karistatav tegevus on kupeldamine ning see oli Ristiku tänaval väga hästi varjatud. Selleks oli kahtlustuse järgi kupeldamine jaotatud mitmeteks etappideks, mida juriidiliselt pakkusid erinevad äriühingud, mis omakorda jälgede segamiseks pakkusid ka legaalseid teenuseid, nagu majutus, striptiis ning alkoholi müük,” selgitas Laur.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Endla Ülviste lisas, et nende kaheksa inimese näol on tegemist bordelliäri faktiliste organiseerijatega – äriühingud, mida selleks kasutati olid registreeritud erinevate isikute nimedele. Lisaks on eeluurimise käigus kogutud piisavalt tõendeid, et esitada kõigile kaheksale eile kinnipeetule ka kahtlustus kuritegelikku ühendusse kuulumises. Tõendid viitavad, et tegemist oli väga hästi organiseeritud tegevusega, millel oli nii selge ülesannete jaotus kui ka liikmete omavaheline hierarhia ning selliselt oldi tegutsenud juba vähemalt seitse aastat. Käesoleval hetkel on alust arvata, et eile kinni peetud kaheksa inimest on selle aja jooksul teeninud kuritegelikku tulu suurusjärgus üle miljoni euro.”

Kõik kahtlustatavad on praegu 48 tunniks kinni peetud. Selle aja jooksul otsustab prokuratuur, kas taotleda kohtult nende vahistamist. Kahtlustatavate ring võib kriminaalmenetluse käigus laieneda.

Kriminaalmenetlust juhib Põhja ringkonnaprokuratuur ning viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo.

Eesti ühe edukaima jalgpalliklubi Nõmme Kalju presidendi ja juhatuse esimehe Kuno Tehva sõnul on tal raske uskuda, et vutiklubi juhatuse liige Tanel Aavik võis tegeleda kupeldamisega, nagu keskkriminaalpolitsei teda kahtlustab.

“See tuleb suure üllatusena, esialgu ajab isegi naerma. Mul on seda raske uskuda, kuna mul puudub igasugune arvamus, et Aavik võiks millegi sellisega seotud olla,” rääkis Tehva BNS-ile.

Tehva sõnul teab ta, et Aavikul on praegu perekondlikult keerulised ajad, pooleli on raske lahutusprotsess, ja sellega seoses on ta pannud isegi lauale lahkumisavalduse juhatuse liikme kohalt. “Aga et ta tegeleks kupeldamisega, selline info on mulle šokk,” lisas Tehva.

Tema sõnul usub ta Aaviku süütust ja ka seda, et Aavik suudab seda järgnevalt ise ka tõestada.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

bisnis
15. märts 2021 19:21
https://www.ohtuleht.ee/499951/aivar-pohlak-nomme-kalju-peab-eemalduma-inimestest-kes-kuuniliselt-oma-kaitumisega-havitavad-teiste-elu Narkoäriga seotud Kalju mängijad.
lisaja
13. märts 2021 11:54
https://soccernet.ee/artikkel/endine-eesti-tippjalgpallur-treener-vottis-minult-suutuse-kui-olin-14
jätk
13. märts 2021 17:40
https://sport.delfi.ee/artikkel/92831773/nomme-kalju-naiskond-treener-aurelio-umber-puhkenud-skandaalist-algatatud-on-lubamatu-laimukampaania https://sport.delfi.ee/artikkel/92830083/aurelio-advokaat-robert-sarv-mind-hairib-et-inimene-on-juba-ette-suudi-moistetud https://sport.delfi.ee/artikkel/92828523/nomme-kalju-tegevjuht-treeneri-ja-opilase-seksuaalsest-suhtest-see-kestis-seitse-aastat-oleme-pehmelt-oeldes-sokeeritud-tema-13-aastat-hiljem-esitatud-kahtlustustest