“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Pomerants kutsus RMK nõukogust tagasi Polli ja Boroditši (0)
21. detsember 2016
Scanpix

Keskkonnaminister Marko Pomerants kutsub Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogust tagasi riigikogu liikme Deniss Boroditši ja metsaärimees Mati Polli.

RMK nõukogu esimees Mati Polli esitas isiklikel põhjustel novembri lõpus lahkumisavalduse. Deniss Boroditši kutsub keskkonnaminister nõukogu koosseisust tagasi seoses seisukohaga, et riigikogu liikmete vastutava ministri poolt riigiäriühingute nõukogusse nimetamine ei ole kooskõlas põhiseadusega, teatas keskkonnaministeerium.

Lahkuvate liikmete asemele nimetatakse keskkonnaministri ettepanekul nõukogu liikmeteks keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Riina Martverk ja looduskaitse osakonna juhataja Taimo Aasma.

Metsaseaduse kohaselt kuulub üheksaliikmelisse RMK nõukogu koosseisu kaks riigikogu otsusega nimetatud liiget, kaks keskkonnaministeeriumi esindajat, üks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja, üks rahandusministeeriumi esindaja ja kolm asjatundjat keskkonnaministri ettepanekul.

Praegu kuuluvad nõukogusse Andres Talijärv, Rain Vipper, Karel Rüütli, Veiko Tali ja Tarmo Kruusimägi. Nõukogu esimehe kohuseid jääb kuni uue esimehe valimiseni täitma Andres Talijärv.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.