"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eestlased peavad riigi suurimaks mureks tervise- ja sotsiaalküsimusi (0)
23. detsember 2016
Scanpix

Eesti elanikud peavad suurimaks riigi ees seisvaks probleemiks tervishoiu ja sotsiaalse turvalisuse küsimusi, selgub Eurobaromeetri novembris korraldatud arvamusuuringust.

Tervishoiu ja sotsiaalküsimusi nimetas riigi hetke kõige tähtsamaks probleemiks 41 protsenti vastanutest, vahendas BNS.

Järgmiste teemadena nimetas 33 protsenti vastanutest Eesti majandusolukorda, 24 protsenti tööpuudust, 19 protsenti immigratsiooni ja madalaid pensioneid, 18 protsenti hindade tõusu, 11 protsenti maksuteemasid ja 8 protsenti haridussüsteemi.

Euroopa Liidus keskmiselt pidas 31 protsenti vastanutest oma koduriigi suurimaks probleemiks tööpuudust, 26 protsenti immigratsiooni, 19 protsenti majandusolukorda, 18 protsenti tervishoidu ja sotsiaalset turvalisust ning 15 protsenti kas hindade tõusu või madalaid pensioneid.

Vastajatel oli võimalus nimetada küsitluses maksimaalselt kahte probleemi.

Eurobaromeeter viis küsitluse läbi kõigis Euroopa Liidu riikides 3-16. novembrini, küsitledes näost näkki intervjuude käigus igas riigis umbes tuhandet inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.