"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ÜRO peasekretär nimetas asundusresolutsiooni tähtsaks sammuks (1)
24. detsember 2016
Scanpix

ÜRO peasekretär Ban Ki-moon nimetas reedel "tähtsaks sammuks" ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni Iisraeli asundustegevuse peatamise kohta Palestiina aladel, mis kinnitab veelkord vajadust saavutada kahe riigi lahendus.

Bani hinnangul tõestab see ÜRO Julgeolekunõukogu väga vajalikku juhtrolli ja rahvusvahelise kogukonna ühiseid pingutusi kahe riigi lahenduse leidmisel, kus juudid ja palestiinlased elavad kõrvuti rahus, vahendas BNS.

“See on endiselt saavutatav,” oli Ban veendunud.

Iisrael lükkas reedel tagasi ÜRO resolutsiooni asundustegevuse peatamise kohta Palestiina aladel ja mõistis hukka USA presidendi Barack Obama administratsiooni tegevuse, mis juudiriigi hinnangul seda tagaselja toetas.

“Me lükkame selle Iisraeli vastase resolutsiooni tagasi ega kavatse selle tingimustest kinni pidada,” kirjutati peaminister Benjamin Netanyahu ametkonna teadaandes.

ÜRO Julgeolekunõukogu võttis reedel vastu resolutsiooni, millega nõuab Iisraelilt asundustegevuse peatamist Palestiina aladel.

USA jättis hääletamata ja ei pannud seekord resolutsioonile vetot. Resolutsiooni poolt hääletas seega 14 nõukogu liiget.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kalifornia krimmis
24. dets. 2016 12:10
Juudi riiki on püütud rajada ka Musta mere äärde. http://www.insiderdaily.info/2014/09/secret-operation-new-california.html http://maxpark.com/community/1270/content/1730423