"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Venemaasse suhtuvad kõige negatiivsemalt põhjaeurooplased (1)
28. detsember 2016
Scanpix

Venemaa suhtes on kõige negatiivsemad hoiakud Rootsi, Taani ja Hollandi elanikel, mitte aga Venemaaga külgnevates Ida-Euroopa riikides, selgub meediakanalis Raadio Vabadus / Vaba Euroopa avaldatud ülevaatest.

Rootsis, Taanis ja Hollandis suhtub Venemaasse positiivselt alla 15 protsenti elanikest, samas, kui Euroopa kõige Vene-sõbralikus riigis Küprosel näeb Moskvat positiivsena üle 75 protsendi elanikest, vahendas BNS.

Eestis, Lätis ja Leedus kõrvuti Ungari, Tšehhi, Iirimaa, Hispaania ja Maltaga on Venemaasse positiivselt suhtuvaid elanikke 30 ja 45 protsendi vahel.

Soomes, Poolas, Saksamaal, Austrias, Belgias, Luksemburgis, Prantsusmaal, Ühendkuningriigis ja Portugalis on Venemaasse soosivalt suhtuvaid elanikke 15 ja 30 protsendi vahemikus.

Märksa positiivsemalt suhtuvad Venemaasse Itaalia, Sloveenia, Horvaatia ning Rumeenia elanikud, kus Venemaad hindab positiivselt 45 kuni 60 protsenti elanikest. Veelgi positiivsemalt näevad Venemaad Slovakkia, Kreeka ja Bulgaaria elanikud, kus positiivse suhtumisega elanikke on 60 kuni 75 protsenti.

USA kongressi rahastatava kanali Raadio Vabadus / Vaba Euroopa koostatud ülevaade tugines Eurobaromeetri tänavu oktoobris läbi viidud arvamusküsitluse andmetele.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

...
28. dets. 2016 12:14
ehk siis need rahvad keda vene välisminister sõimab neonatsideks ja fašistideks... millal see loll vene rahavas saab aru, et hea suhe saab olla ainult kahepoolne.