"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Loositav maastur ei toonud Narva-Jõesuule ja Vaivarale 5000 elanikku (0)
02. jaanuar 2017
Scanpix

Narva-Jõesuu linnavolikogu esimehe Inge Muškina kinnitusel kavatsetakse nüüd taotleda valitsuselt luba moodustada omavalitsusüksus vaatamata sellele, et 5000 elaniku nõue pole täidetud.

Narva-Jõesuu linn ja Vaivara vald ei saanud vaatamata väärikate auhindadega kampaaniale kokku ühinemiseks vajalikku 5000 elanikku, vahendas BNS ERR-i.

Detsembri keskel käivitasid Narva-Jõesuu ja Vaivara vald kampaania “Naaber aita!”, milles lubati end nende omavalitsuste elanikuks registreerijate vahel loosida välja maastur Subaru Forester, kuid Narva-Jõesuu linnavolikogu esimehe Inge Muškina ja Vaivara vallavanema Veikko Luhalaidi kinnitusel jäi eesmärk saavutamata.

Enne kampaaniat elas neis omavalitsustes 4527 inimest ning kampaaniaga tõusis elanike arv veidi rohkem kui 250 inimese võrra.

Luhalaid märkis, et praeguse seisuga jääb seaduses nõutavast 5000 elaniku miinimumnõudest puudu 211 inimest.

Muškina kinnitusel kavatsetakse nüüd taotleda valitsuselt luba moodustada omavalitsusüksus vaatamata sellele, et see nõue pole täidetud.

“Kuni 15. veebruarini võib valitsus teha meile ettepaneku alustada liitumisläbirääkimisi teiste naabritega – Toila, Illuka või Sillamäega. Sel juhul taotleme valitsuselt erandit, et lubataks siiski ühienda Narva-Jõesuul ja Vaivaral,” märkis Muškina.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.