"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Venemaa piirivalve ei lubanud Lux Expressi Helsingi busse üle piiri (0)
02. jaanuar 2017
Scanpix

Esmaspäeval peatas Venemaa piirivalve Soome-Vene piiril igapäevaseid Helsingi-Peterburi liinireise teinud Lux Expressi bussid; esialgseks põhjenduseks tõid Venemaa ametivõimud ettevõtte rahvusvaheliste vedude litsentsi erakorralise kehtivuse peatamise seni täpsustamata põhjustel.

“Tallinna-Peterburi liinil pole seni probleeme esinenud,” ütles Lux Expressi infojuht Marina Bachmann BNS-ile.

Seoses bussi kinnipidamisega tekkis viivitus esmaspäeval Helsingist väljunud busside sõidugraafikus. Bussides viibis kokku 270 reisijat, kellest valdav enamus on Venemaa kodanikud, teatas ettevõte.

Lux Express tegeleb reisijatele võimalikult kiire asendusreisi võimaluse leidmisega ja toimetab bussis olnud sihtkohta esimesel võimalusel. Juba praeguseks on osa reisijaid jõudnud omal käel reisisihtkohta või on Lux Express suunanud nad ümber Venemaale sõitvatele rongidele või teiste ettevõtete bussidele. Nendele reisijatele, kellele ei ole õnnestunud reisi jätkamiseks võimalust leida, pakub Lux Express majutust

Lux Expressi müügijuhi Sander Lõhmuse sõnul puudub ettevõttel veel täpne info busside peatamise põhjuste kohta. “Meile teadaolevalt ei ole Lux Expressil Venemaal bussiteenuse osutamiseks hetkel ühtki takistust – liiniluba on olemas ja selle väidetav puudumine või tühistamine tuli meile täieliku üllatusena,” rääkis Lõhmus.

Tema sõnul on ettevõtte prioriteet hetkel tagada piiril peatatud bussides olnud reisijate võimalikult sujuv kohalejõudmine sihtkohta või organiseerida reisijatele majutus kuni asendusreisi toimumiseni.

“Hetkel tegeleme alles probleemi põhjuste väljaselgitamisega, kuid täiendav piletite müük antud liinil on suletud kuni 9. jaanuarini. Soovitame reisijatel, kel on planeeritud lähiajal reis Lux Expressiga Venemaale, hoida end kursis värskema infoga meie kodulehe või sotsiaalmeediakanalite kaudu,” lisas Lõhmus.

Lõhmuse sõnul teeb olukorra kiire lahendamise keeruliseks asjaolu, et Venemaal on riigipühad. “Hetkel ei ole meil õnnestunud Venemaa ametnikelt ametlikku selgitust või vastust oma päringutele saada. Kunagi varem ei ole meil selliseid probleeme tekkinud,” ütles Lõhmus.

Lux Express teenindab Helsingi-Peterburi marsruudil kolm väljumist päevas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.