“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Brexit tõotab tulla katastroofiline, valitsus eirab ekspertide nõuandeid (2)
09. jaanuar 2017
Scanpix

Kanada diplomaadi Jason Langrishi sõnul saavad Brexiti tagajärjed olema Suurbritanniale "katastroofilised", kuna riigi valitsus eirab järjekindlalt ekspertide nõuandeid ja liigub edasi ilma strateegiata. Ekspertide hinnangul võtaks Euroopa Liidu ja Suurbritannia vahelise kaubanduslepingu sõlmimine vähemalt 10 aastat.

Teenekas Kanada diplomaat Jason Langrish usub, et Brexit saab olema Suurbritanniale “katastroofiline”, kuna riigi valitsus eirab oma enda kaubandusekspertide nõuandeid, kirjutab The Independent.

Langrish, kes on 10 aastat olnud osaline läbirääkimistest, mille tulemusena sündis ka Euroopa Liidu ja Kanada vaheline kaubandusleping, ütles, et Suurbritannia ja Euroopa Liidu vahelise kaubanduslepingu läbirääkimised võtaksid tõenäoliselt samuti vähemalt 10 aastat, mille vältel tabaks riigi majandust vähemalt 4 protsendiline langus.

“Suurbritannia ajaloo tähtsaimate läbirääkimisteni on aega vaid kolm kuud, aga läbirääkimismeeskond ja vestluse parameetrid pole ikka veel paigas,” nentis Langrish. “Kui nad oleksid nõus realistlikult arutama brexiti erinevaid valikuid, selle asemel, et lihtsalt väga üldiselt öelda, mida nad teha kavatsevad, jätkates samal ajal murekohtade eiramist, oleks selle katastroofilise lahkumisotsuse tagajärgi veel võimalik leevendada. See aga tundub väga ebatõenäoline.”

Valitsuse lähenemist kritiseeris ka paari päeva eest tagasiastunud Suurbritannia saadik Euroopa Liidus, Sir Ivan Rogers, kelle sõnul on valitsuse mõtlemine segane ja selle argumendid põhjendamatud.

Ka Rogersi hinnangul läheks EL-i ja Suurbritannia kaubanduslepingu sõlmimiseks aega vähemalt 10 aastat.

 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

prantslane
21. jaan. 2017 21:17
https://eadaily.com/ru/news/2017/01/21/smi-britancy-vydavlivayut-gastarbayterov-iz-polshi-i-pribaltiki?utm_source=smi2 Brittidele ei meeldi võõrtöölised Poolast ja Baltikumist.
Ivo
13. jaan. 2017 06:23
Elagu vaba Suurbritannia.