"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus ei rahuldanud ka Shootersi kaebust alkoholi müügipiirangutele (0)
10. jaanuar 2017
Scanpix

Kohus leidis, et korraldusega küll piiratakse kaebaja ettevõtlusvabadust ja omandiõigust, kuid inimeste huvi kodu puutumatusele ja tervise kaitsele ning avalik huvi turvalisele keskkonnale on kaalukamad kaebaja huvist võimalikult suurt kasumit teenida.

Tallinna ringkonnakohus jättis teisipäeval rahuldamata ka Shootersi baare pidava Shotbar OÜ kaebuse Tallinna linnavalitsuse alkoholimüügipiirangute tühistamiseks; eelmisel nädalal jättis kohus rahuldamata teiste Suur-Karja tänava baaride vastavad kaebused.

Ringkonnakohus leidis, et halduskohtu otsus on seaduslik ja põhjendatud ning selle muutmiseks või tühistamiseks puudub alus, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu BNS-ile.

Kohus leidis, et kaebaja majandustegevusele seatud piirangud ei ole taotletava eesmärgi suhtes ebaproportsionaalsed. Korraldusega küll piiratakse kaebaja ettevõtlusvabadust ja omandiõigust, kuid inimeste huvi kodu puutumatusele ja tervise kaitsele ning avalik huvi turvalisele keskkonnale on kaalukamad kaebaja huvist võimalikult suurt kasumit teenida.

Menetlusosaliste apellatsiooniastme menetluskulud jäid nende endi kanda. Otsusele võib esitada kassatsiooni riigikohtule 30 päeva jooksul.

Shotbar OÜ sulges aasta algusest Tallinnas Suur-Karja tänaval tegutseva baari Shooters.

“Otsuse tingisid ühelt poolt linnavalitsuse piirangud ja sellega seotud ebamäärasus, mis on kestnud rohkem kui kaks aastat. Teisalt oleme seisukohal, et sellise suunitlusega baare on piirkonnas niigi palju ja aeg on anda teatepulk üle uutele kontseptsioonidele,” ütles Shotbar OÜ juhatuse liige Alari Ossa möödunud aasta lõpus BNS-ile.

Tallinna linnavalitsus andis eelmisel aastal korralduse, milles kohustas hulka Suur-Karja piirkonna baare, sealhulgas Shootersit lõpetama alkoholi müük kell 00–05 ja puhkepäevale eelneval ööl kell 01–05.

Baarid, sealhulgas Shooters kaebasid otsuse kohtusse. Tallinna ringkonnakohus jättis eelmisel nädalal sarnaselt halduskohtuga rahuldamata OÜ Valli, Lab OÜ, Acacia Trade OÜ, Taco Express OÜ, Nimeta Management OÜ, St.Patrick’s OÜ ja Kanteron BVI OÜ kaebused Tallinna linna kehtestatud alkoholimüügipiirangutele; uue vastava otsuse tegi kohus ka Dublineri omanikfirma M&A Pubid OÜ osas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.