"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Täna kolmeaastaseks saanud EELK Perekeskus aitas eelmisel aastal 800 inimest (0)
11. jaanuar 2017
Albert Truuväärt

"Meie juurest sai eelmisel aastal abi üle 800 inimese. Ainuüksi isadele ja meestele suunatud gruppidega saime aidata 23 last," märkis EELK Perekeskuse juhataja Pia Ruotsala.

Ruotsala lisas, et tänaseks päevaks töötab perekeskuses 10 vabatahtlikku ja 3 palgatöölist ning kolme aasta jooksul on nii klientide kui töötajate maht kolmekordistunud.

“Meie juurest sai eelmisel aastal abi üle 800 inimese. Ainuüksi isadele ja meestele suunatud gruppidega saime aidata 23 last,” märkis EELK Perekeskuse juhataja Pia Ruotsala.

Koos EELK Perekeskusega tähistas täna sünnipäeva ka Põhja-Eestis armastatud Soome lastesaade “Pikku Kakkonen”, millel täitus neljakümnes tegevusaasta. “Tahaksingi mõelda, et meie 3-aastane perekeskus on justkui selle 40-aastase “Pikku Kakkose” laps. Nii mina, kui ka paljud eestlased on kasvanud üles koos selle toreda lastesaatega,” märkis Ruotsala.

Kolme tegevusaasta jooksul on EELK Perekeskus toetanud peresid nende erinevatel eluetappidel pakkudes perenõustamisteenust, tugigruppe ja koolitusi. Lisaks toetatakse erinevaid spetsialiste: sotsiaal- ja ohvriabitöötajaid, omavalitsuse töötajaid jt pakkudes koolitusi ja supervisiooni.

Perekeskusesse pöördujad saavad abi paarisuhte murede korral, Perekeskuse motoks on “Kõiges Sinu kõrval” ning töö põhisuunad on olnud paarisuhte ja positiivse vanemluse toetamine ning perevägivalla tõkestamine. Perekeskuses on kasutusel Eestis ainulaadse perekeskse perevägivalla tõkestamise mudel, mille keskmes on lapse heaolu parandamine ja vägivalla katkestamine põlvkondade ketis. Abi pakutakse tervele perele perenõustamise, gruppide, koolituste ja võrgustiku näol. Hetkel algas registreerimine meeste sisemise kindluse programmi “Mehed päriselt”, mis alustab tööd Tallinna Perekeskuses 8. veebruaril ja Tartu Perekeskuses 25. jaanuaril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.