"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pariis: USA saatkonna kolimisel Jeruusalemma oleksid tagajärjed (4)
15. jaanuar 2017
Scanpix

Kui USA presidendiks valitud Donald Trump tõepoolest otsustab kolida Ühendriikide saatkonna Iisraelis Tel Avivist Jeruusalemma, oleks sellel tõsised tagajärjed, ütles Prantsuse välisminister Jean-Marc Ayrault pühapäeval.

Ayrault avaldas Prantsuse televisioonile antud intervjuus lootust, et Trump siiski leiab, et saatkonna kolimine on võimatu, vahendas BNS.

Pühapäeval kogunevad Pariisis 70 riigi esindajad, et püüda elustada Iisraeli-Palestiina rahuprotsessi.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

pro
15. jaan. 2017 20:02
Norway: Mass murderer Anders Behring Breivik is anti-racist, pro-homosexual and pro-Israel. http://blog.balder.org/?p=1241
ajalugu
15. jaan. 2017 18:45
Iisraeli hõimud moodustasid Palestiina aladel koguni kaks riiki: Iisraeli ja Juuda riigi, kes ka omavahel sõdisid. http://entsyklopeedia.ee/artikkel/palestiina2 Palestiina on maakera vanimaid põllundus- ja karjanduspiirkondi, sealt on leitud rohkesti mesoliitikumi (Natufi kultuur), neoliitikumi (Jericho) ja eneoliitikumi asulakohti. III ja II aastatuhandel eKr elasid Palestiinas valdavalt läänesemiidi hõimud (Kaanan), kes rajasid linnriike, ülevõimu saavutamise pärast võistlesid Egiptus ja Mesopotaamia riigid. 18. sajandil eKr vallutasid Palestiina hüksoslased, 16.–13. sajandil allus ta Egiptuse ülevõimule. 13. sajandil tungisid Palestiinasse iisraellased ning vallutasid maa Joosua ja Kohtumõistjate ajal (12. ja 11. sajand eKr), võideldes kaananlaste, vilistite ja paljude teiste hõimudega. Kuningas Taaveti ajal asutatud ühtne riik (pealinn Jeruusalemm) jagunes pärast Saalomoni surma umbes 926 eKr kaheks: Iisraeliks, mille 722 (või 721) eKr hävitas Assüüria, ja Juudaks, mis 586 eKr langes Babüloonia võimu alla. Juutide Palestiinasse asumise ja riikluse ajalugu käsitleb Vana Testament.
atil
15. jaan. 2017 18:21
Teiseks Jeruusalemmaks peetakse aga Itili, mis oli Kasaari Kaganaadi keskus. http://tayni.info/6111/ http://www.khazaria.com/
kulissidetagune
15. jaan. 2017 18:16
Erinevalt Clintonist on Trump suur Iisraeli liitlane. Seda hõiskab välja ka Iisraeli liitlane Venemaa.