"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
RAPORT: Suurimad globaalsed riskid on majanduslik ebavõrdsus, kliimamuutused ja sotsiaalne polariseerumine (1)
15. jaanuar 2017
Scanpix

"Kestev korruptsioon, lühiajalisus ning majanduskasvu hüvede ebavõrdne jagunemine näitavad, et kapitalistlik majandusmudel ei anna rahvale soovitavat tulemust," nendivad Maailma Majandusfoorumi eksperdid värskes globaalses riskiraportis. Lisaks majanduslikele ja ühiskondlikele probleemidele kuulub suurimate globaalsete riskide hulka ka üha intensiivsemaks muutuvad kliimamuutused. 

Maailma Majandusfoorumi värske globaalne riskiraport hoiatab, et kasvav majanduslik ebavõrdsus ja ühiskondlik polariseerumine võib tekitada tõsiseid probleeme, kui nende leevendamiseks midagi kiiresti ette ei võeta, kirjutab The Conversation.
 
“Kestev korruptsioon, lühiajalisus ning majanduskasvu hüvede ebavõrdne jagunemine näitavad, et kapitalistlik majandusmudel ei anna rahvale soovitavat tulemust,” kirjutatakse 12. globaalsete riskide raportis.
 
Lisaks majanduslikele ja ühiskondlikele probleemidele kuulub suurimate globaalsete riskide hulka ka üha intensiivsemaks muutuvad kliimamuutused. Esmakordselt globaalsete riskiraportite koostamise ajaloos kuuluvad kõik viis keskkonnariski nii suure tõenäosusega toimuvasse, kui kõrge riski kategooriasse. Kõige tõsisemaks kliimariskiks hinnati raportis ekstreemsed ilmastikunähtused.
 
Raporti koostamisel hindas 750 eksperti 30 globaalset riski, kelle hinnangul vähendab positiivsete keskkonnapoliitiliste otsuste tegemise tõenäosust üha kasvavast ebavõrdsusest tulenev poliitiline seisus. Viimane on selge näide sellest, et sotsiaalsed, majanduslikud ja poliitilised näitajad on omavahel paratamatult seotud.
 
Raportis toodi riskina välja ka tehisintellekti areng. Kokku 12 tehnoloogilist innovatsiooni hinnanud ekspertide hinnangul on tehisintellektil ja robootikal küll kõige suurem potentsiaalne kasutegur, kuid samas ka kõige suurem tõenäosus tuua kaasa negatiivseid mõjusid, mistõttu peab antud valdkondade järelvalve olema parem.
 
Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

joe
15. jaan. 2017 20:48
http://www.aripaev.ee/uudised/2017/01/15/trumpi-meeskond-milline-eli-riik-on-jargmine-lahkuja