"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eestlaste internetikasutus välismaal on kasvanud ligi 400% (0)
19. jaanuar 2017
Scanpix

Tele2 andmete järgi kasutasid eestlased 2016. aastal välisreisidel üle maailma ligi 5 korda rohkem mobiilset internetti kui 2015. aastal, suurim kasv oli Euroopa Liidu riikides, Venemaal ja USAs.

Tele2 Eesti tootedirektori Katrin Aroni sõnul kasvavad välismaal mobiilse interneti kasutamise mahud tohutu kiirusega, mis on selge märk, et eestlased reisivad aina rohkem ja on hakanud julgemalt välismaal mobiilset internetti kasutama.

 

“Kui Euroopa Liidus tehtavate kõnede hulk kasvas mullu 35%, siis mobiilse interneti kasutus suurenes ligi 400% võrreldes 2015. aastaga. Hüppelise internetikasutuse kasvu taga on nii rändlusteenuse taskukohasemad hinnad kui ka muutus inimeste suhtlusviisides,” ütles Aron. Ta selgitas, et järjest rohkem eelistatakse suhtlemiseks erinevaid äppe, mis põhinevad just andmesidel, nagu Facebook Messenger, Viber, Snapchat.

 

Kui 2015. aastal olid eestlaste seas EL-is populaarseimad sihtriigid Rootsi, Läti, Saksamaa ja Hispaania, siis möödunud aastal oli Hispaania asemel eelistatud Norra.

 

“Väljaspool Euroopa Liitu on vaieldamatult populaarseim sihtkoht naaberriik Venemaa, kus mobiilse interneti kasutus kasvas mullu enam kui 200%. Positiivselt üllatas USAs kasutatav andmeside maht, mis tõusis järsult üle 700%,” ütles Aron ja lisas, et viimane näitab, et eestlased valivad järjest kaugemaid reisisihtpunkte ja söandavad kasutada rändlusteenust ka mujal maailmas.

 

Aroni sõnul jätkub läbi aastate trend, et rändlusteenust kasutatakse enim suvekuudel, mil puhkused võimaldavad rohkem ringi liikuda.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.