"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakond tähistab 15. sünnipäeva (0)
19. jaanuar 2017
Scanpix

Jaanuari lõpus täitub Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonnal 15. tegutsemisaasta, sel puhul tutvustatakse nii muusikaosakonna minevikku kui ka praegusi tegevusi.

Esmaspäeval, 23. jaanuaril avatakse muusikalehel (www.keskraamatukogu.ee/muusika) galerii muusikaosakonna ajaloost.

Teisipäeval, 24. jaanuaril kell 17 toimub muusikaosakonna videosaalis Mondo dokumentaalfilmiõhtu noortele, kus näidatakse filmi “Magusad unistused” (2012). See on inspireeriv ja sünnipäeva puhul tavalisest enam ka muusikaga seotud lugu Rwanda naistrummiansambli liikmetest, kes, olles aastaid oma tegevusega aidanud kaasa sõjakoledustest laastatud ühiskonna tervenemisele, võtavad vastu uue väljakutse – avada riigi esimene jäätisekiosk.

Kolmapäeval, 25. jaanuaril kell 14.30 toimub keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8) muusikaline raamatukogutund “Imeline inimhääl”, kus kõlavad erinevad näited vokaalmuusikast ning sellest, mida on võimalik teha imepärase instrumendi – inimhääle abil.

Neljapäeval, 26. jaanuaril kell 14 tähistatakse sünnipäeva ka muusikaosakonna Mufila lastenurgas. Lapsed on oodatud meisterdama peokaunistusi ja õnnitluskaarte, laulma ja tantsima.

Laupäeval, 28. jaanuaril kell 14 toimub Estonia pst 8 suures saalis muusikaosakonna sünnipäevakontsert. Üles astuvad endised ja praegused Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning G. Otsa nim Muusikakooli õpilased, kes on aastate jooksul Tallinna Keskraamatukogus esinenud.

Kõik üritused on tasuta!

Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakond avati koos raamatukogu peahoone avamisega 29. jaanuaril 2002. a. Praeguseks on osakonnas lisaks mitmekesisele muusikateavikute kogule ka filmi- ja konsoolimängukogu. Teavikute laenamise, kohalkasutuse ja paljude teiste raamatukoguteenuste kõrval saab muusikaosakonnas digitaliseerida vanu videokassette, mängida digiklaverit ja -trumme ning muusikalehel vaadata virtuaalseid näitusi ja kontserdisalvestisi. Muusikaosakond korraldab ka mitmekesiseid muusika- ja filmiüritusi nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Kevadel on plaanis avada Pillilaegas – tasuta pillilaenutusteenus kõikidele Tallinna Keskraamatukogu kasutajatele.

Muusikaosakonna teenuste ja tegemistega saab lähemalt tutvuda muusikalehel www.keskraamatukogu.ee/muusika, lisainfo telefonil 683 0912.

Muusikaosakond on avatud Estonia pst 8 esimesel korrusel E−R 10.00−19.00, L 10.00−17.00 (laupäeviti lõuna 13.00−13.30).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.