"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Mustamäe tervisekeskus sai nurgakivi (0)
20. jaanuar 2017
Albert Truuväärt

"Uus keskus tähendab ka puuetega inimestele ligipääsetavuse suurenemist ning paremaid töötingimusi meditsiinilisele personalile," sõnas abilinnapea Merike Martinson.

Vaata galeriid (39)

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluvas tervisekeskuses hakkavad hoone valmimise järel patsiente vastu võtma nii perearstid kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla mitmed eriarstid, samuti erialaspetsialistid – füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid. Ruumid on ka planeeritud näiteks apteegile ja ortopeediliste vahendite kauplusele.

Tallinna abilinnapea Merike Martinson ütles, et Mustamäe tervisekeskuse valmimine tähendab uut algust, uusi võimalusi mustamäelastele. “Mustamäe elanikud on ühe prioriteedina oma linnaossa soovinud just uut tervisekeskust ja selle nad tänavuse aasta lõpuks ka saavad,” tõdes Martinson.

Abilinnapea sõnul oli ka linnavalitsusele selge, et vana, aegunud sisu ja välimusega terviseasutust tuleb uuendada, seepärast on Tallinna linn valmivale tervisekeskusele juba algusest peale ehk projekteerimisest saadik oma õla alla pannud. “Uus keskus tähendab ka puuetega inimestele ligipääsetavuse suurenemist ning paremaid töötingimusi meditsiinilisele personalile,” sõnas Martinson

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks avaldas lootust, et uues tervisekeskuses saab patsient kätte kogu vajaliku ambulatoorse tervishoiuteenuse, mis hõlmab nii perearsti külastust ja võimalust teha uuringuid kui ka vajadusel eriarsti vastuvõttu. “Uus Mustamäe tervisekeskus loob väga head eeldused perearstide ja eriarstide koostööks selle nimel, et patsient saaks terviseprobleemide korral maksimaalselt abi,” sõnas haigla juht.

Aadressil Ehitajate tee 27 asuv Mustamäe tervisekeskus valmib plaanide järgi 2017. aasta lõpus. Mustamäe tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autoriks on Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ ning projekteerimis- ja ehitustöid teostab Ehitusfirma Rand&Tuulberg AS. Hoone prognoositav maksumus on 6 miljonit eurot. Lääne-Tallinna Keskhaigla on uue tervisekeskuse rajamiseks taotlenud toetust Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.