"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
"Alkoralli" on liiklusõnnetuste arvu Valgamaal oluliselt tõstnud (0)
23. jaanuar 2017
Scanpix

Värske statistika järgi kasvas Valgamaal mullu inimkannatanutega liiklusõnnetuste arv aasta varasemaga võrreldes ligi kaks korda ja politsei hinnangul on üks kasvu põhjusi maakonna teedel liiklustihedust hüppeliselt tõstnud Läti-suunaline "alkoralli".

Kui 2015. aastal registreeriti Valga maakonnas 24 inimkannatanutega liiklusõnnetust, siis mullu tervelt 46. Neis sai viga 55 ja hukkus üks inimene, vahendas BNS Postimeest.

Valgamaa politseijaoskonna juht Tiit Allik ütles, et õnnetuste statistikat võimendab asjaolu, et 2015. aasta 24 inimkannatanutega õnnetust oli Valgamaal rekordmadal näitaja – nii vähe õnnetusi polnud juhtunud alates 1998. aastast. Tavaliselt registreeritakse maakonnas umbes 35 inimohvritega avariid aastas. Mullu hüppas näitaja aga sellega võrreldes kahekordseks ja politseijuht näeb rekordarvu taga kolme põhjust.

“Loomulikult aktiivne piirikaubandus, mida pole eelmistel aastatel olnud. Me ei ole küll autosid lugemas käinud, aga ilmselgelt visuaalselt on eelkõige nädalavahetusel märgata Valgamaal olulist liiklustiheduse kasvu. See mõjutab tahes-tahtmata turvalisust,” ütles Allik.

Enim, 13 korral said inimesed mullu liiklusõnnetuses viga Valga linnas. Seitse õnnetust juhtus Otepää vallas ja ülejäänud väiksematel kõrvalteedel. Avariide tippaeg jäi juunisse ja juulisse.

Peamiselt on joobnuna roolist tabatud kohalikke, Valgamaa elanikke, kellele oli Lätti poodi minnes saadav rahaline sääst olulisem kui risk korrakaitsjatele võrdlemisi pika sõidu käigus vahele jääda.

Peale alkoturismi on Alliku sõnul Valgamaa mustal statistikal veel kaks põhjust. Esiteks suvine torm, mis murdis terves maakonnas suuri metsamassiive. Kiire koristustöö vajadus tõi kõrvalteedele hulga metsaveokeid, mis sattusid pahatihti ka õnnetustesse.

Lisaks on Valgamaa inimesed Alliku hinnangul muutunud oma tervise suhtes tähelepanelikumaks, mistõttu kutsutakse kiirabi välja ka liiklusõnnetustele, kus seda varem poleks tehtud. Näiteks kajastuvad statistikas mõned laste kukkumised jalgrattalt.

Kui palju on piirikaubandus tegelikult Valga maakonna liiklustihedust kasvatanud, peaks selguma veebruaris, mil maanteeametil valmib läinud aasta teede liiklustiheduse analüüs.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.