"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna keskraamatukogus algavad taas tasuta terviseloengud (0)
05. veebruar 2017
Scanpix

Tallinna keskraamatukogu ja Eesti Õdede Liit alustavad esmaspäevast taas terviseloengute sarja "Tunnike tervise heaks", sedapuhku on tegemist juba kolmanda hooajaga.

Uus hooaeg toob ka uued terviseteemad, näiteks veebruaris saab kuulata loengut viirushaigusest, märtsis nutiseadmetest, aprillis saab aga kuulata eelmistel hooaegadel menukaks kujunenud loengut südametervisest, teatas Tallinna linnavalitsus BNS-ile. Terviseloengud toimuvad iga kuu esimesel esmaspäeval Tallinna keskraamatukogu suures saalis, vahendas BNS.

Tuleval esmaspäeval kell 17.30 toimub Tallinna keskraamatukogu suures saalis Irina Tohuse loeng viirushaigustest. Loengus saab ülevaate levinumatest viirushaigustest, nende levikust ja enamlevinud müütidest. Samuti kuuleb kasulikke nõuandeid viirusnakkuste ennetamiseks ja raviks. Irina Tohus on töötanud 17 aastat pereõena, ta on läbinud ka terviseõe eriala koolituse. Lisaks töötab ta Põhja-Eesti regionaalhaiglas Mustamäel kirurgiaosakonna õena.

6. märtsil kell 17.30 peab Liisi Sarapuu loengu nutiseadmetest. “Veel 20 aastat tagasi oli mobiiltelefon privileegiks. Telefon oli raske ja väikese ekraaniga ning täitis oma põhiülesannet, milleks oli helistamine. Tänapäeval on mobiiltelefone igas mõõdus, neil on palju lisasid ning telefoni põhifunktsiooniks ei pruugi olla helistamine. Siiski võib mobiiltelefon olla paljude laste tervisehädade põhjustaja,” sõnas Sarapuu. Sarapuu lõpetas Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 2013. aastal õe erialal. Alates 2012. aastast töötab ta perearstikeskuses “Merekivi Perearstid” pereõena.

3. aprillil kell 17.30 toimub Katrin Poomi loeng südame tervisest. “Südame tervis on kogu organismi tervise alus, kui mootor on korras, jaksab ka kõige muuga hakkama saada,” sõnas Poom. Loengus annab Poom ülevaate tervislikest valikutest ja eluviisidest. Poom on tervishoius tegutsenud 32 aastat, sellest 15 aastat pereõena.

2015. aastal Tallinna keskraamatukogu ja Eesti Õdede Liidu koostöös algatatud sarjas “Tunnike tervise heaks” on toimunud 22 terviseloengut, millest on osa saanud 563 inimest. Sarja “Tunnike tervise heaks” loengud on heaks terviseinfo hankimise allikaks, et langetada oma tervist hoidvaid otsuseid ja muuta oma elu paremaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.