"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lugeja küsib abilinnapealt: kuidas saab ka meie maja osaleda projektides "Roheline õu" ja "Hoovid korda"? (0)
06. veebruar 2017
Scanpix

Lugeja küsib: Naabermaja rahvas tegi projekti "Roheline õu" ja "Hoovid korda" raames oma majaesise ilusaks. Kuidas meie saame sama teha? Kuidas ja kust saame neid toetusi taotleda?

Vastab abilinnapea Eha Võrk

Kogu info ja taotlusankeet Rohelise õue toetuse jaoks asub internetiaadressil http://www.tallinn.ee/est/rohelisemtallinn Taotlusi võtab linn vastu märtsi algusest 30. aprillini. Rohelise õue toetust annab linn puude, põõsaste, roni- ja lilletaimede ostmiseks ja istutamiseks, lillevaaside, -amplite jm mahutite ostmiseks ja paigaldamiseks, muruplatsi rajamiseks ja sambla tõrjeks, puude raiumiseks ja hooldamiseks. Labidate, rehade, ämbrite jms ostuks korteriühistu toetust ei saa.

Taotluse saab esitada linnavaraametile elektrooniliselt aadressil linnavaraamet@tallinnlv.ee või paberil aadressil Vabaduse väljak 10, 10146 Tallinn. Taotluse võib esitada korteriühistu juhatuse esimese või ühistu volitatud isik ning toetuse saamiseks tuleb sellele lisada volikiri, haljastusprojekt või asendiskeem koos seletuskirjaga, fotod hoovist taotluse esitamise seisuga, eelarve ning vajadusel ka raie-või hoolduslõikusluba. Projekti “Roheline õu” maksimumtoetus on kuni 60% tegevusele kulutatud summast ja kuni 600 eurot korteriühistu kohta.

Projekti “Hoovid korda” toetuse saamiseks tuleb korteriühistutel esitada oma linnaosa valitsusele avaldus koos lisadega ning vähemalt kolm hinnapakkumist töödele. Taotluste vastuvõtmine kestab 1. märtsini. Info ja taotlusvorm asub aadressil http://www.tallinn.ee/est/hoovidkorda

“Hoovid korda” projekti raames savad korteriühistud linnalt toetust taotleda hoovis asuvate teede ja kõnniteede rajamiseks ning remondiks, parkimisplatsi, prügimajade või prügikonteinerite rajamiseks või parendamiseks, sadevete ärajuhtimiseks, haljasala või puhkeala rajamiseks või parendamiseks, puude istutamiseks, mängu- või spordiväljaku ning puhkeala rajamiseks või parendamiseks, tänavavalgustuse, aedade või piirete paigaldamiseks või parendamiseks ja tõkkepuude paigaldamiseks, jalgrattahoidlate paigaldamiseks või korrastamiseks, hoovis asuvate abihoonete remondiks või lammutamiseks, rattamajade rajamiseks, hoovi turvakaamerate paigaldamiseks ning seinamaalingu loomiseks. Ühistu saab toetust kuni 70% ulatuses tehtava töö maksumusest, toetuse maksimumsuurus on 15 980 eurot aastas ning 39 950 eurot kolmel aastal kokku.

Toetuse maksab linn välja toetuse saaja esitatud kuludeklaratsioonide alusel ja tehtud tööd kontrollides.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.