"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lugeja küsib abilinnapealt: mida teha, kui tasuta parklad on täis? (0)
06. veebruar 2017
Scanpix

Lugeja küsib: Käin igal tööpäeval Sauelt Tallinna kesklinna tööle. Mul on olemas roheline ühiskaart ja seni sain jätta auto Pärnu maanteele politseimaja juurde tasuta parklasse, et sealt trammiga tasuta edasi sõita. Viimasel ajal on aga parkla alati täis, kui ma just kell 5 hommikul kodust ei lahku. Mida linn selles suhtes ette võtab?

Vastab abilinnapea Taavi Aas

Olen nõus, et praegune Pärnu mnt “Pargi ja reisi” parkla on muutunud mujal omavalitsustes elavate ja Tallinnas tööl käivate inimeste seas väga populaarseks, mistõttu seal tihti kohti napib. Linn hakkab peagi koos riigi maanteeametiga uuendama Pärnu maantee Laagri-poolset otsa Topi liiklussõlmeni ning sellega seoses rajame ka uue “Pargi ja reisi” parkla Vana-Pääsküla Statoili juurde. Seal asub linna maatükk, kuhu parkla rajada, kuid sissesõidutee kuulub Statoilile. Linn on Statoiliga korduvalt kohtunud ja kokku leppinud tingimustes, kuidas autojuhid uut parklat kasutama saaks hakata.

Tänu Gonsiori ja Türnpu tänavate uuendamisele saame rajada Peterburi teed mööda Tallinna sõitvate autojuhtide jaoks uue “Pargi ja reisi” parkla ka Laagna tee algusse Torupilli Selveri juurde. Tänavate uuendamine algab tänavu ning kogu ehitus peaks olema lõppenud järgmiseks sügiseks.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.